Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 4 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nexia nie pali
PostWysłany: 14 Lip 2011, 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2010, 14:09
Posty: 167
Miejscowość: Tarnogród
Samochód:: Golf2 GTI 1.8 PF + LPG
Witam Was, tak się zastanawiam, dlaczego większość zakładanych przeze mnie tematów to te, które dotyczą problemów z moim trupkiem, a nie coś miłego, radosnego, ale mniejsza o to :D :D

Mam kolejny problem z nexią, w sobotę nad ranem postawiłem sobie samochód przed bramą, pozamykałem i poszedłem do domu. W niedzielę rano przychodzę, chcę odpalić - nic, cisza po przekręceniu kluczyka żeby odpalić. Pierwsza myśl, akumulator - ale pompke paliwa słychać, sprawdzam czy reszta elektryki działa - wszystko chodzi bez zarzutów, poza tym, stwierdziłem, że chociaż próbowało by resztkami sił zakręcić. Odpaliłem na pych, przejechałem się - w międzyczasie zgasła mi ze trzy razy, nie trzymała obrotów. Później nie mogłem jej nawet odpalić z pychu, kolega mnie holował, ja wrzucam bieg i nic, mogłem sobie puścić sprzęgło, tylko coś terkotało (to terkotanie mam cały czas ostatnio, od tej niedzieli jest to jeszcze głośniejsze niż było). Jakoś wieczorem spróbowałem odpalić z kluczyka - o dziwo odpaliła, przejechałem do skrzyżowania i zdechła, oczywiście o odpaleniu z kluczyka moglem sobie pomarzyć. Ostatnie dwa dni wstawałem 4,5 i 6 rano, za każdym razem odpalałem samochód bez problemów z klucza. Pierwszego i ostatniego dnia samochód stał na suchym i wieczorem go nie mogłem odpalić, drugiego postawiony był na łące, trochę wysoka trawa była, i jakoś tak o 22 też sobie odpaliłem i pojechałem bez pchania. Co to może być ?

A kurde wymieniłem olej ze 2-3 tygodnie temu i już fochy :cry:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia nie pali
PostWysłany: 14 Lip 2011, 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, 11:13
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Samochód:: Audi A4 B5 Avant 1.8T 150HP
Jak przekręcisz kluczyk a nie chcę kręcić sprawdź w pierwszej kolejność czy przygasną kontrolki check, brake, etc.
Jeśli tak to albo nie kręci bo: słaby aku, jakieś zwarcie, lub sam rozrusznik zaczyna wariować.
Jak nie przygasną musisz sprawdzić przewody które idą do rozrusznika może się gdzieś przetarł albo pękł przewód w izolacji od starości różne są tego przyczyny.
Jeśli tak Ci nexia zdycha hmm, może jakieś lewe powietrze, może coś z kolektorem być nie tak, ew. z pompą albo już za słabo pompuje albo coś też z przewodami nie halo.
Strasznie dziwny objaw,
drodzy koledzy i koleżanki jeśli coś źle napisałem poprawcie mnie bo nie jestem zawodowym mechanikiem :)

_________________
Nexia 1.5 8V 79KM + Sekwencja LPG Stag300-4 PLUS
233kkm i wciąż rośnie;)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia nie pali
PostWysłany: 14 Lip 2011, 20:17 

Rejestracja: 16 Kwi 2011, 20:00
Posty: 81
Nexmader nie ma co zbytnio poprawiać, odnośnie rozładowywania akumulatora dwie opcje albo zwarcie albo aku już jest padło, odnośnie terkotania do sprawdzenia i to na gwałt rozrząd niestety przy paleniu na zaciąg lub pych potrafi przeskoczyć pasek rozrządu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia nie pali
PostWysłany: 14 Lip 2011, 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2010, 14:09
Posty: 167
Miejscowość: Tarnogród
Samochód:: Golf2 GTI 1.8 PF + LPG
Okej, więc tak, nie paliła z kluczyka, bo kostka stacyjki na wymarciu - rozruch zrobiony mam teraz na przycisk (jest nowocześnie i modnie, a jak! :D)

Objaw nie odpalania z pychu to efekt tego, że miałem odpięty immo za każdym razem podczas tych nieudanych prób, podłączyłem i od razu odpaliła.

Co ciekawsze, to całe terkotanie też mi zniknęło, w środku już nie słychać nic niepokojącego :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 4 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz