Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 7 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 13 Lis 2011, 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Witam. Szukałem w google rozwiązania mojego problemu ale nie znalazłem żadnego konkretnego rozwiązania :?
Otóż...

Ostatnimi czasy kiedy temperatury zaczęły sięgać zera pojawiły się kłopoty z odpaleniem mojej nesi.
Gdy postoi przez noc to rano mam problem z odpaleniem. Kręce, kręce a tu tylko strzały z wydechu albo w dolot. Złapie coś na sekunde> strzał i zgaśnie. Po kilku (kilkunastu) udaje się odpalić silnik ale jest to bardzo utrudnione. Próbowałem po odpaleniu przełączać na gaz ale Nie chce jechać na zimnym gazie, gaśnie na sprzęgle i wgl jest zamulony, gdy sie nagrzeje jest ok, na gazie pracuje ok.

Dodam, że zmieniałem 2 miesiące temu pompę paliwa którą kupiłem od kolegi z nexii 16V (pompa jezdziła w niej 2 miesiące bo kolega zajeździł auto na śmierć :( )
Na tej pompie mam wrażenie, że na ciepłym silniku nie chce jechac, na zimnym jak najbardziej ok, ma moc i przyspieszenie a na gorącym przydusza się, dławi itd.
Podpowiedzcie co to może być? Świece zmienione 10 tyś km temu, przewody WN miesiąc temu i palec też. Kopułki nie zmieniałem ponieważ jest ładna, czysta i nie wypalona (aparat zapłonowy jest zardzewiały, to zauważyłem przy zmianie palca)
Czasem bywało tak, że jak odpaliłem silnik pracował jakby na 3 gary, i wieczorem można bylo zaobserwować iskrzenie z cewki i przewodów a po nagrzaniu stabilizowało się wszystko i ustawało iskrzenie.
Rozważam też zatkany filtr paliwa bo nie wiem kiedy był zmieniany.
Pomocy :icon16:

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 13 Lis 2011, 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
To zacznij od tego filtra paliwa. Potem bym sprawdził jakiej jest ciśnienie podawanego paliwa na wtryskiwacze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 13 Lis 2011, 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Ok jutro jak będę na warsztacie sprawdzę ciśnienie i zmienię ten nieszczęsny filtr paliwa. Wygląda jakby dawno nie był zmieniany.

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 13 Lis 2011, 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
Pewnie trzeba będzie ciąć przewody, to od razu Cię uprzedzam. Warto dlatego kupić filtr od Lanosa i założyć na rurki gumowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 13 Lis 2011, 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Dzięki stefanbat za podpowiedź, zauważyłem, że tam są strasznie głupie mocowania filtra paliwa :?

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 15 Lis 2011, 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, 11:13
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Samochód:: Audi A4 B5 Avant 1.8T 150HP
Ja u siebie też niby miałem "dobre" kable które miały kilka miesięcy a okazało się że jak była wilgoć to przebijały wszędzie gdzie się dało, problemu raczej z odpaleniem nie miałem, ew. to odpalał i po sekundzie gasł, ale za drugim razem już łapał i albo chodził na 3 gary przez ok 2km albo normalnie wszystko było w porządku, wieczorem zejdź do auta, podnieś maskę, jak masz garaż to zgaś światło, weź zwykłego cleana do okien i spsikaj całe kable WN i kabel idący od cewki do kopułki i sprawdź czy będzie dyskoteka pod maską ;-)
Ja niby kupiłem oryginalne kable GM dałem 7 dych a okazało się po pół roku że lipa, teraz kupiłem SENTECHA za 43zł i ogólnie wyglądają na wiele bardziej solidne a poza tym problem od miesiąca zanikł ;)

_________________
Nexia 1.5 8V 79KM + Sekwencja LPG Stag300-4 PLUS
233kkm i wciąż rośnie;)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z odpaleniem na zimnym silniku 8V
PostWysłany: 23 Gru 2011, 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Odkop trochę ale mam pytanie, Znajomy mechanik powiedział, że ten problem przy odpalaniu może powodować przekaźnik od pompy paliwa. Jest tak, że silnik odpali i za sek zgaśnie i tak kilka razy jakby przekaźnik rozłączał napięcie na pompę..
Gdzie on się znajduje? a konkretniej który to jest i jaki kolor ma? Chciałbym to sprawdzić.

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 7 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz