Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 10 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 06 Gru 2011, 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:49
Posty: 20
Miejscowość: Głogów/Wrocław
Historia wygląda następująco:
Wsiadłem dzisiaj do auta, wsteczny wrzucony, to sobie wyjechałem i tu zaczyna się przygoda... Próbuję wrzucić jedynkę, ale sprzęgło twarde jak kamień... Trochę już forum się naczytałem, więc przyszły mi do głowy 3 główne powody takiego zachowania. Wykluczyłem zapowietrzenie układu, to zostały dwa - łapa sprzęgła lub wysprzęglik... Jako, że dostęp do kanału mam, ale oddalony o 100km od obecnego miejsca, w którym "rezyduję", modląc się w myślach do jakiegoś wyimaginowanego bóstwa motoryzacyjnego zacząłem oglądać wysprzęglik... Przywróciłem w pamięci obraz sprawnej części i szybko stwierdziłem, że w obecnym położeniu wygląda dość nienaturalnie, aczkolwiek żadnych uszkodzeń mechanicznych mym wprawnym okiem nie dostrzegłem... Poruszałem nim odrobinę i... pedał sprzęgła zrobił się miękki jak puchowa poduszka, z tymże działa tak samo jak w swym poprzednim położeniu, czyli nie działa... Mogę sobie jechać na wstecznym, ale biegu nie zmienię :(
Tak więc moje starania nie doprowadziły do odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: padł wysprzęglik, czy łapa sprzęgła?

Trochę koloryzowałem opisując swoją przygodę, ale żywię nadzieję, że ideę problemu oddałem.
Proszę o pomoc w diagnozie.

_________________
Torchlight
Diablo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 01:49 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Jak dla mnie to ukręcona łapa sprzęgła..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Też jestem tego zdania, sądząc po Twojej wypowiedzi

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:49
Posty: 20
Miejscowość: Głogów/Wrocław
No to mnie załamaliście :(

_________________
Torchlight
Diablo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:49
Posty: 20
Miejscowość: Głogów/Wrocław
A jeszcze spytam: Czy to normalne, że pedał zaczął lekko chodzić (ale wciąż nie ma sprzęgła) po poruszaniu wysprzęglikiem?

_________________
Torchlight
Diablo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 21:25 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
no to właśnie objaw urwanej łapy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 07 Gru 2011, 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 15:58
Posty: 185
Miejscowość: Police/ Sczecin
Taaa, jak lapa sie zegnie to pedal bedzie dalej miekko chodzil a nie rozprzegli ;] moim zdaniem lozysko oporowe, ile ma sprzeglo, jezeli duzoo to mozesz kupic sprzeglo i lape wysprzeglika

_________________
1) Daewoo Matiz
2) Fiat Brava 1.4 12v
3) Daewoo Nexia 1.5 8v--> c20xe
Czasami na drodze spotyka się szaleńców, którzy pędzą na złamanie karku wbrew rozsądkowi... czasami aż ciężko ich wyprzedzić.
http://www.eregips.pl - Usługi remontowo-budowlane


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 08 Gru 2011, 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:49
Posty: 20
Miejscowość: Głogów/Wrocław
Łożysko oporowe wymieniałem jakiś miesiąc temu ze znajomym mechanikiem. O sprzęgle mówił, że jeszcze wygląda bardzo dobrze, ja tam w sumie na nie nie patrzyłem. Ile ma w zasadzie też nie wiem, ale nie ślizgało się jeszcze i przyzwoicie łapało. Dziwi mnie tylko to, że pedał był twardy a po poruszaniu wysprzęglikiem zmiękł, ale skoro sugerujecie, że to jednak łapa sprzęgła, to na dniach będę przed blokiem najpewniej ściągał skrzynie to się przekonam :P

_________________
Torchlight
Diablo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 08 Gru 2011, 19:46 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Amas napisał(a):
Dziwi mnie tylko to, że pedał był twardy a po poruszaniu wysprzęglikiem zmiękł

Ja ci 100% gwarancji nie dam, że to na pewno łapa ale to co zacytowałem dokładnie opisuje objawy u mnie przy ukręconej łapie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Padł wysprzęglik? Oby...
PostWysłany: 01 Lip 2013, 22:10 

Rejestracja: 15 Lip 2012, 12:00
Posty: 41
Samochód:: Daewoo Nexia GLX sedan
Podepnę się pod temat. Od jakiegoś czasu miałem problemy z wrzuceniem biegów na zimnym silniku. Wchodziły ciężko na samym dole, i sprzęgło bralo na samym dole na samym dole, a nawet potrafiłem się toczyć po odpaleniu. Rano jeszcze odpaliłem i do pracy dojechałem i spowrotem. Sądziłem ze czeka mnie wymiana oleju w skrzyni, ale zająłem się podkręceniem owej regulacji przy pedale. I się zaczęło... pedał raz zszedł do samego dołu, a teraz wciska się do połowy i dalej nie idzie, tak jakby coś go blokowało. Wraca spowrotem ale nie da się go wcisnąć do końca, a wysprzęglik jest wysunięty do do oplowy, i przy wciskaniu sprzęgła, ma mały skok. Jest odpowietrzony, choć płyn z niego wylatywał dośc brudny. Teraz zastanawiam sie czy to łapa, czy wysprzęglik, ale jakby łapa, to nie psułoby się powoli, tylko raz i już, a to się pogarszało od kilku dni. (płynu nie ubywa). Modlę się żeby to był wysprzęglik :P

_________________
Lataj wolniej niż Twój Anioł Stróż


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 10 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 91 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz