Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 35 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: bateryjka
PostWysłany: 11 Lut 2012, 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2010, 21:19
Posty: 223
Miejscowość: IŁAWA
Wiem że kiedyś już chyba było, ale na tym forum nie mogłem wyguglać.
Jakie bateryjki macie w swoich autkach??
Ja mam Centrę standard ale chyba się już kłania do wymiany ( 3 lata użytkowania)

_________________
zaliczona majówka 2009,2010
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 12 Lut 2012, 08:20 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23155
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
wczoraj mi siadła Loxa 61Ah, 540 ma już 4 lata, podłączyłem pod prostownik i później nexia odpaliła - ale muszę podjechać i ją sprawdzić bo już też może trzeba ją wymienić

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 12 Lut 2012, 11:43 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
w nesi siedzi roczny 50Ah chyba 420A ZAP ale..nasza nexia żre prąd na postoju więc na takich mrozach auto nie może stać więcej niż tydzień bo bez szans na odpalenie
a w opelku mam rocznego Boscha tylko 52Ah 470A i mimo że silnik 2.0 to ten akumulator jeszcze nie sprawił ze poczułem się niepewnie...polecam aku Boscha ale świece zapłonowe Boscha to można od razu odkładać na półkę :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 12 Lut 2012, 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
U mnie siedzi Bosch ale nie wiem dokładnie jaką ma wartość rozruchową i pojemność ;) Wcześniej była Centra Futura ;p

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 13 Lut 2012, 20:17 
nexia.pl OLD TEAM

Rejestracja: 10 Lis 2010, 20:50
Posty: 308
najt154 napisał(a):
ale świece zapłonowe Boscha to można od razu odkładać na półkę :evil:


z tym się nie zgodzę, katalog świec Boscha obejmuje kilkakrotnie więcej referencji niż katalogi innych firm. Przyczyna najczęściej leży w źle dobranej świecy: ilości elektrod, ich odstępie, ciepłocie, materiale z jakiego jest wykonana. Wystarczy się umić bawić w świeczki ;) Niestety sprzedawcy części nie mają o tym najczęściej zielonego pojęcia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 13 Lut 2012, 21:02 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Pit R napisał(a):
najt154 napisał(a):
ale świece zapłonowe Boscha to można od razu odkładać na półkę :evil:


z tym się nie zgodzę, katalog świec Boscha obejmuje kilkakrotnie więcej referencji niż katalogi innych firm. Przyczyna najczęściej leży w źle dobranej świecy: ilości elektrod, ich odstępie, ciepłocie, materiale z jakiego jest wykonana. Wystarczy się umić bawić w świeczki ;) Niestety sprzedawcy części nie mają o tym najczęściej zielonego pojęcia.

ale co jeśli świeca dobrana jest katalogowo tak jak zalecił Bosch? Ja właśnie takie dostałem, sam patrzyłem w katalog. Nie przejechały nawet kilku tysięcy km a w zimę auto nie mogło nawet na nich odpalić..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 01:35 
nexia.pl OLD TEAM

Rejestracja: 10 Lis 2010, 20:50
Posty: 308
podejrzewam że tak jak wszyscy wybrałeś świece zalecaną dla auta fabrycznie nowego. Dla starej vectry jeżdżącej na gazie powinieneś wybrać z katalogu Platin-Ir.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 11:12 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Pit R napisał(a):
podejrzewam że tak jak wszyscy wybrałeś świece zalecaną dla auta fabrycznie nowego. Dla starej vectry jeżdżącej na gazie powinieneś wybrać z katalogu Platin-Ir.

mówię o nexii, a nexia nie wiem czy kwalifikuje się do starych kragli z przebiegiem 140kkm. tak czy siak NGK daje radę, Bosch nie dał. swoją drogą nie jestem jedyny, już słyszałem wiele zlych opinii o Boschach..może wszyscy wybierają ze zlego katalogu? ;)
te świece po wykręceniu byly tak okopcone jakby pracowaly poniżej temperatury samooczyszczenia chociaż ciepłota była ok.
w vectrze mam NGK ale japońskie, dwuelektrodowe i są bialutkie, czyściutkie.
swoją drogą już gruby offtopic bo to temat o akumulatorach :pig:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 14:48 

Rejestracja: 17 Lis 2010, 21:01
Posty: 39
To do 2.0 powinieneś mieć co najmniej 60Ah jak masz klime,itp:P
W nexii też miałem lipę z tymi NGK,lepsze byly juz briski stare.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 17:54 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
dpower napisał(a):
To do 2.0 powinieneś mieć co najmniej 60Ah jak masz klime,itp:P
W nexii też miałem lipę z tymi NGK,lepsze byly juz briski stare.

póki ten Bosch daje radę to będzie 52Ah(a daje radę naprawdę dobrze :) ) a jak padnie no to oczywiście wstawię większy bo ja sam wychodzę z podziwu jak poprzedni właściciele wpakowali taki mały aku ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 19:00 
nexia.pl OLD TEAM

Rejestracja: 10 Lis 2010, 20:50
Posty: 308
najt, właśnie w tym rzecz że NGK produkuje świeczki o innych parametrach, ze zmniejszonym już odstępem elektrody, a Bosch przez wiele lat robił tylko nominalne. Od jakiegoś czasu poszerzyli ofertę o świeczki o zmienionych parametrach właśnie w kierunku aut powyżej 100kkm i jeżdżących na gazie. Sprawdzają się przynajmniej tak dobrze jak ngk, a wybór jest o wiele lepszy, co pozwala dobrać świeczkę nawet do mocno przerobionego silnika względem fabryki.
Piszę Ci to wszystko, bo nie lubię jak się ludzie mądrzą że coś X jest złe bo ktoś tak powiedział... Tak jak piszesz, widocznie większość ludzi dobiera świeczki źle. Ngk się w to w porę wstrzelił i nie dał ludziom za dużego wyboru... Nawet dobrze dobrana "Iskra" będzie długo służyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:12 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Pit R napisał(a):
najt, właśnie w tym rzecz że NGK produkuje świeczki o innych parametrach, ze zmniejszonym już odstępem elektrody, a Bosch przez wiele lat robił tylko nominalne. Od jakiegoś czasu poszerzyli ofertę o świeczki o zmienionych parametrach właśnie w kierunku aut powyżej 100kkm i jeżdżących na gazie. Sprawdzają się przynajmniej tak dobrze jak ngk, a wybór jest o wiele lepszy, co pozwala dobrać świeczkę nawet do mocno przerobionego silnika względem fabryki.
Piszę Ci to wszystko, bo nie lubię jak się ludzie mądrzą że coś X jest złe bo ktoś tak powiedział... Tak jak piszesz, widocznie większość ludzi dobiera świeczki źle. Ngk się w to w porę wstrzelił i nie dał ludziom za dużego wyboru... Nawet dobrze dobrana "Iskra" będzie długo służyć.

ja się nie mądrzę i nie podważam tego co mówisz :pig: po prostu zaobserwowałem coś na RZEKOMO jak się okazało dobrze dobranej świecy ;)
skoro mówisz, że tak jest to ja to przyjmuję ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, 18:46
Posty: 1292
Miejscowość: RSR
Samochód:: Vw Golf MK1 1.6 TD, Octavia I 1.9TDI, VW LT35
Ja mam oryginalny akumulator firmy Daewoo w swojej Nesi tylko nie wiem jakiej mocy już parę razy jak były większe mrozy ledwie kręcił, ale auto zapaliło.

_________________
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać jak Nexia rdzewieje.

Tematy z autami:
Nexia: viewtopic.php?f=8&t=1134
Lupo: viewtopic.php?f=8&t=3264
Audi: viewtopic.php?f=8&t=3720

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Boski92 napisał(a):
Ja mam oryginalny akumulator firmy Daewoo w swojej Nesi tylko nie wiem jakiej mocy już parę razy jak były większe mrozy ledwie kręcił, ale auto zapaliło.


Gęsty olej ;)
Mój Bosch np przy temp bliskiej zera kręci jak szalony a jak już jest -15 i mniej to pooooowooooli ale kręci 8-)

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: bateryjka
PostWysłany: 15 Lut 2012, 17:51 
nexia.pl OLD TEAM

Rejestracja: 10 Lis 2010, 20:50
Posty: 308
najt154 napisał(a):
ja się nie mądrzę i nie podważam tego co mówisz :pig: po prostu zaobserwowałem coś na RZEKOMO jak się okazało dobrze dobranej świecy ;)


spox, chodzi mi raczej o ludzi którzy przeczytają co napisałeś i wyrobią sobie opinię o Boschu


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 35 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz