Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 31 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego ubywa
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:06 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
Jechałem dziś przez miasto. W pewnym momencie poczułem, że Nexia zaczęła tracić moc. Stanąłem zobaczyć co się stało, za mną było dużo dosyć długo utrzymującego się w powietrzu białego dymu, który dodatkowo śmierdzi jakby spalenizną, nie jestem w stanie tego dokładnie określić. Do szkoły miałem niedaleko więc spokojnie dojechałem i zaparkowałem. Poziom płynu chłodniczego był lekko poniżej "belki". Po ok. 5h jak wróciłem do samochodu, odpaliłem i sprawdziłem czy objawy nadal występują. Dymu było już nie więcej niż zwykle, nie śmierdział, czyli było w porządku. Problem w tym, że gdy silnik się nagrzał po ok 2-3km objawy wróciły, za mną chmura dymu. Dotoczyłem się do domu, sprawdzam ponownie poziom płynu a tego po odkręceniu kurka ubywało w oczach. Uzupełniłem go, poczekałem chwile i sprawdzałem czy znów go ubędzie, jednak było w porządku. Do tego silnik pracuje nierówno, w kabinie aż drży momentami.

Pracuje tak samo czy to PB czy LPG.
Co to może być? Coś poważnego? Czyżby uszczelka? Wcześniej też dymiłem trochę bardziej niż inne samochody, ale ta uszczelka to pięta achillesowa Nexii z tego co czytam :/

PS.
Obiecuję się "znów" przywitać i pokazać jakieś ładne piersi oraz swą Nexię na czasie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:09 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Wygląda bardzo jak uszczelka pod głowicą. Że pięta achillesowa to fakt, tak to mają te silniki opla właśnie. Do warsztatu póki do radę dojechać :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:16 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
Ok, dzięki. Muszę zadzwonić do mechanika i zapytać ile taka przyjemność kosztuje. Ostatnio jeżdżenie samochodem staje się dla mnie bardzo kosztowne, wczoraj mandat za parkowanie i 1. pkt na koncie, dziś uszczelka. Zaczynam się bać wsiadać do samochodu :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
To na 100% uszczelka pod głowicą. Miałem takie same objawy i jeszcze dziwne stukanie na wyższych obrotach. Tylko mnie to dopadło w czasie ferii w górach. Zobacz jeszcze jak wygląda korek od oleju, powinien być biały i konsystencja masła.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:19 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
uszczelka, planowanie głowicy, nowy olej, borygo, robocizna, 300-400zł


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:37 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
Zszedłem teraz zobaczyć, na kurku są jedynie ślady ale jednak coś białego jest. Żeby było zabawniej to ubytek oleju jest również, bo wskaźnik ledwie go łapie. Zastanawiam się czy bezpiecznie będzie jechać do mechanika żeby nic więcej nie uszkodzić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
najt154 napisał(a):
uszczelka, planowanie głowicy, nowy olej, borygo, robocizna, 300-400zł

Ja w górach, za uszczelki(pod głowicą, pod pokrywą zaworów, za obydwu kolektorach), komplet śrub, czyszczenie zaworów, olej, płyn chłodniczy, robocizna - 800-900zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 18:46 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
Tak, pocieszajcie mnie dalej takimi cenami :P Ja uszczelki kolektorów robiłem przed wyjazdem na wakacje. Jutro napiszę jak mi to wycenił mechanik, bo umówiłem się na 9. Jednak powiedział, że w tym momencie sporo pracy bo się posypały właśnie uszczelki, sprzęgła, hamulce i w tym tygodniu raczej nie da się tego załatwić. Trzeba będzie przypomnieć sobie podróże komunikacją miejską


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 02 Gru 2010, 19:14 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 08:15
Posty: 14060
Miejscowość: WPI
Samochód:: Skoda Bosto vel Rumun
UPG, przerabiałam już to 2 razy, ale za drugim zainwestowałam w komplet najlepszych części za 500 zł, poza tym do wymiany miałam też korbowód, ale królik dał niezłą cenę i w całym remoncie zmieściłam się w 1050 zł ;)

_________________
Image
Zaliczone zloty nexia.pl
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Swaderki 2007, Wiele/Borsk 2008, Ślesin 2009, Ślesin 2010, Lublin 2011, Gorzewo 2012, Warka 2013,Warka 2014,Warka 2015, Warka 2016


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 00:18 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
stefanbat napisał(a):
najt154 napisał(a):
uszczelka, planowanie głowicy, nowy olej, borygo, robocizna, 300-400zł

Ja w górach, za uszczelki(pod głowicą, pod pokrywą zaworów, za obydwu kolektorach), komplet śrub, czyszczenie zaworów, olej, płyn chłodniczy, robocizna - 800-900zł.

Oooo :icon9: to Cię tam skwitowali. Ja u siebie za: uszczelkę pod głowicę, planowanie głowicy, uszczelkę pod klawiaturę, świece, olej, borygo, termostat zapłaciłem 472zł, robocizna gratis. U mnie była robiona dwa razy, I po około 60kkm, II po 127kkm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 11:32 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
Będąc u mechanika okazało się, że uszczelka to jeden z moich mniejszych problemów. Przy okazji zauważono, że pluje olejem i prawdopodobnie do wymiany będą pierścienie... Całość kosztów tj. UPG + planowanie + olej + filtry + borygo + pierścienie + czyszczenie tłoków wyceniono na około 1200zł... Poczułem się jak u lekarza który mówi mi o ciężiej chorobie bliskiej mi osoby :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 12:00 

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:59
Posty: 409
Miejscowość: Bieszczady
Dość drogo sobie liczy. Pierścienie do Nexii są tanie. Mi jak mechanik robił u mnie to z częściami i robocizną wyszło mnie koło 800zł. A i jeszcze panewki wymieniałem na wale.

_________________
Zielono ruda :P Nesia. 1,5l, 8v z wtryskiem podtlenku LPG 2 gen.
Przebieg 280k i wciąż rośnie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 12:02 

Rejestracja: 23 Lis 2010, 19:02
Posty: 436
Miejscowość: Chełm/Lbn
Samochód:: A4 Avant 1.8T
1200 zl, moze lepiej szukac innego silnika? :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 12:06 

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:47
Posty: 231
Andrew napisał(a):
1200 zl, moze lepiej szukac innego silnika? :P

Może trafi na okazje jak rasi90 :D? c20xe za 700zł :D?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia bez mocy, strasznie dymi, a płynu chłodniczego uby
PostWysłany: 03 Gru 2010, 12:15 

Rejestracja: 11 Lis 2010, 13:28
Posty: 42
Miejscowość: Rzeszów
No właśnie myślałem nad nowym motorem, ale też jak kupić to nie wiadomo czasem co to będzie, a tego silnika mogę być przynajmniej trochę pewien ;) Zadzwonił do mnie właśnie jeszcze mechanik, żebym sprawdził i ewentualnie spróbował udrożnić gumową rurkę idącą do pokrywy zaworów. Twierdzi, że może to powodować podobne objawy. Skąd taka cena nie wiem, nie zdarzyło się żeby mnie naciągał na koszty. Mówił że to maksymalna kwota biorąc pod uwagę gdyby jeszcze coś mogło niewielkiego przy tym wyjść.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 3   [ 31 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz