Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 4   [ 57 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 16:36 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
A Więc tak dziś w drodze do sklepu zatrzymałe mnie smerfy i wszystko fajnie czyli dokumenty, pozniej dmuchanie a na koniec nie taktowne pytanie: "Samochód jest sprawny" a ja odpowiadam że tak naturalnie wszystko ok i zobaczył moje progi i drzwi od pasażera i dupa chciał mi jeszcze 250zł wlepic mandatu ale uprosiłem i powiedział że zabiera tylko dowód i tydzień czasu na naprawienie usterki i zrobienie przeglądu. Czyli tak Nexia w tym miesiącu swój limit wyczerpała a blacharka miała być robiona w grudniu cała kompletna. No ale nic trzeba to na szybko zrobić więc kupiłem Szpachlówke, włókno szklane, baranek, i jakieś gówno do zabezpiecznia wewnątrz blachy nazywa sie to FLUIDOL-ML.

Image


I teraz potrzebuje waszej pomocy jak to polepic bo tak jak wczesniej napisałem Nexia swój limit w tym miesiacu przekroczyła i musze to sam zrobic bo nie stac mnie juz na blacharza. Dysponuje jeszcze benzyną ekstakcyjną w razie czego. z Góry dzięki

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
To tak w skrócie:

1. Zdzierasz rdzę
2. Do progów i wewnątrz drzwi dajesz ten Fluidol
3. Włókno szklane na większe ubytki
4. Szpachla
5. Szlifowanie
6. Baranek

To tak w maksymalnym skrócie z wykorzystaniem materiałów którymi dysponujesz (potrzebne jeszcze materiały ścierne)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:06 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
no dobra ale z mojej strony jest dziura 6-cm i zastanawiam sie czy do srodka czegos nie wepchac niewiem gazet albo cos zeby mi te wlokno razem z szpachla i zywica nie odpadlo. a wcale nie musi dlatego wole sie zapytac. jak sasiad wroci to bede mial garaz to zrobie zdjecia i pokaze o co chodzi.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
Gdzie masz tą 6cm dziurę? W progu?

Ubytek możesz uzupełnić pianką budowlaną. Jak stężeje to nadmiar odciąć nożykiem na równi z progiem i dalej wyrównywać.

Zależy czy robisz to tylko na chwilę żeby DR odzyskać czy na trochę dłużej, bo docelowo to progi do wycięcia i wstawiania nowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:36 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
jak chcesz zalepić większą dziurę to najpierw usuń rdzę i oczyść brzegi dziury. odkryte częsci blachy i pozostałosci z rdza dobrze pokryć środkiem typu brunox lub polrust. Następnie odlewasz troche żywicy, mieszasz z utwardzaczem i pokrywasz nią brzegi dziury. Potem dajesz na to wycięty wczesniej kawałęk maty szklanej (troche wiekszy od dziury). Jak żywica przyłapie matę to nasączasz ją zywicą, możesz tez nalepić kolejny większy kawałek i również go nasączyć. potem szpachlówka i szlifowanie.

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
radzio napisał(a):
...odkryte częsci blachy i pozostałosci z rdza dobrze pokryć środkiem typu brunox lub polrust...


Można też zastosować podkład reaktywny tzw. wash primer, podobno daje dobrą ochronę przed rdzą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:50 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
Kefas napisał(a):
radzio napisał(a):
...odkryte częsci blachy i pozostałosci z rdza dobrze pokryć środkiem typu brunox lub polrust...


Można też zastosować podkład reaktywny tzw. wash primer, podobno daje dobrą ochronę przed rdzą.


polrusta sprawdzałem osobiście i dość dobrze zabezpiecza, nawet jak nie jest pokryty farba. Co do innych sie nie wypowiadam choć pewnie zasada działania jest podobna

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
Ja używałem Brunoxa, po pierwsze mega długo schnie i ma duże wymagania, i nie może zamoknąć i milion innych ostrzeżeń, a rezultacie niewiele pomogło. Teraz zastosowałem podkład reaktywny z Novola więc się okaże za rok co z tego będzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 22:15 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
dziura jest w progu tak ze mozna wsadzic 4 palce i dla tego kupiłem ten impregnat FLUIDOL-ML to jest do konserwacji wewnatrz karoseri czyli w tym progu to spryskac. Jeżeli to zrobie teraz to juz niech zime wytrzyma a na wiosne beda wycinane i wspawywane nowe. Czyli żeby zakleic tą dziure najlepiej kupic jeszcze do tego pianke budowlaną tak jak kefas napisał. I zrobic to w ten sposób że najpierw wszystko wysuszyc, pozniej odtłuszcze wszystko benzyna ekstrakcyjna, wpuszcze pianke budowlana jak wyschnie poodcinam ja do równego potem posmaruje brzegi dziur i mata szklana i na mate znowu zywica i szpachla szlif i baranek w takiej kolejnosci.

Lewa strona :
Image
Prawa strona:
Image
Niestety tu zblizenia nie da sie zrobic mozna sie tylko domyslic po drzwiach jak moze wygladac prog. I pytanie moje jeszcze jedno czy któryś z kolegów mił by może do sprzedania TANIO prawe drzwi mniej wiecej w tym kolorze bo i tak trzeba bedzie położyć lakier nowy.
Dzieki za pomoc :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 19 Wrz 2012, 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
Jak uzupełnisz dziurę pianką to włókno i szpachla będą miały dodatkowe "oparcie" i nie wpadnie to wszystko do środka progu. Choć bez tego też by dało rade na jakąś większa zakładkę do zdrowych części progu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 02:04 

Rejestracja: 27 Mar 2011, 03:52
Posty: 178
Jeśli mogę coś poradzić...

1. Łatanie dziur pianką i matami to lipa - jedno uderzenie i znów wyskoczy problem. A zalewanie naprawionych progów pianką ma swoich zwolenników i przeciwników - na ten temat w innym poście. Jedno jest pewne - progu w konstrukcji samonośnej nie wolno pianką "naprawiać". I sądzę, ża taka zmota nie wystarczy na przegląd po zatrzymaniu dowodu. I chyba szkoda Twojej pracy, bo zrobienie naprawy rzetelnie kosztuje dokładnie tyle samo czasu, pracy i pieniędzy.

2. Na dziury lepiej zastosować podkładki z blachy. Można ją przymocować nitami zrywalnymi, a następnie doklepać młotkiem. Oczywiście, dziury trzeba najpierw dobrze oczyścić i potraktować środkiem przeciw korozji (o tym poniżej). Nakładka powinna być o około 2-2,5 cm większa od dziury - zakładka musi sięgać do "zdrowej" blachy! Jako wstawek możesz użyć dowolnej blachy, choć najlepsze efekty da ocynkowana, albo nierdzewka (minimum 1,2mm w progi, może być grubsza). Na okrągłe dziury poza elementami nośnymi (na przykład w drzwiach) możesz z powodzeniem użyć lakierowanych nakretek od słoika (po obcięciu brzegów, oczywiście). Ścinki blachy ocynkowanej załatwisz sobie na każdej budowie darmowo. Można ją także wyciąć z profili ocynkowanych (Castorama, Leroy, OBI, itp). Nierdzewkę uzyskasz na przykład ze starego garnka lub tacki kupionej w sklepie wszystko po 2zł ;-)

3. Dziury przed nitowaniem starannie pokryj środkiem antykorozyjnym i lakierem antykorozyjnym. Wstawki ocynkowane należy pokryć farbą Pilacynk lub nie malować jej wcale! Nierdzewki zabezpieczać nie trzeba. Dopiero po zanitowaniu dziur całość można pokryć szpachlą, kolejnym podkładem i lakierem. Na pierwszą warstwę użyj szpachli z włóknem szklanym (fiberglass). Potem (po wyrównaniu) szpachlą wykańczającą (Finish), a po kolejnym szlifowaniu lakierem podkładowym. Do opisanych prac wystarczą dwa małe opakowanie szpachli (jeden fiberglass i jeden finish - koszt około 25zł)

4. Ze środków antykorozyjnych mogę polecić Cortanin F. Jest tani i skuteczny. Opisany wyżej Brunox też jest bardzo dobry, ale ma podobne działanie, jest znacznie droższy i bardzo długo schnie. Jeśli to możliwe, postaraj się zaaplikować Cortanin także do środka tak, żeby zabezpieczyć dziurę od wewnątrz. Koszt Cortaninu to 6-8zł

5. Jeśli to możliwe, na pierwszą warstwę nie używaj podkładów w sprayu - ciężko kupić tani i dobry. Lepiej wybrać klasyczną tlenkową farbę antykorozyjną nakładaną pędzlem lub wałkiem. Polecam podkład spirytusowy, który nie wymaga doskonałego osuszenia naprawianych miejsc, dobrze absorbuje wilgoć i dość szybko schnie. Koszt puszki 500g to kilkanaście złotych.

6. Drugą warstwę podkładu nakładaj farbą o kolorze zbliżonym do lakieru - wtedy łatwiej pokryje. Jeśli to niemożliwe, użyj szarej pdkładowej - 10-16zł

7. Na naprawione progi najlepiej nałożyć środek ochronny typu baranek. W miarę możliwości unikaj sprayu! Te pod pistolet są znacznie lepszej jakości, dużo tańsze i wydajniesze. Jeśli nie masz kompresora i pistoletu do mas ciężkich, spróbuj pożyczyć zestaw lub pokryć progi u kogoś kto go ma. Nawet jak coś zapłacisz i tak się opłaci. Dobry baranek pod pistolet kosztuje 16zł za 1kg/1L - wystarczy z powodzeniem na oba progi.

8. Na zakończenie, zabezpiecz przestrzenie wewnętrzne (progi, komory drzwi, itp) środkiem do ochrony profili zamkniętych. Polecam Fluidol ML - bardzo dobry i tani (ok 25zł za 1kg/1L). Fluidol trzeba aplikować przez otwory technologiczne zabezpieczone korkami - przy wtryskiwaniu wszystkie powinny być otwarte! Prawdopodobnie, dwóch korków w progach (tylne nadkole) nie uda się wyciągnąć bez ich zniszczenia. W ich miejsce wstaw nowe - koszt 50gr za sztukę. Gumowe zaslepki w słupkach na pewno wyjmiesz i wsadzisz bez ich uszkodzenia. Także w tym przypadku bardziej opłaca się użyć preparatu pod pistolet niż opakowania w sprayu - koszty są trzykrotnie niższe (uwzględniając objętość opakowań).

9. Dopiero naprawione i dobrze zabezpieczone progi można ewentualnie zalać pianką, choć ta metoda jest dyskusyjna i ma wielu przeciwników.

Cała operacja, uwzgledniając suszenie kolejnych warstw i lakierów, zajmie dwa dni. Taka starannie zrobiona naprawa spokojnie wytrzyma dwa lata. Sądzę, że zmieścisz się w stówce, a trochę środków zostanie jeszcze na kolejne niespodzianki ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 07:01 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
Wiesz co arrowspice, ja już zakupiłem szpachle mate i zywice i srodek zabezpieczający i baranka czarnego i nie usmiecha mi sie tego wywalac i kupowac innych pierdół a po za tym nie mam nitownicy, to jest kolejny zakup a jak bym to kupił to auto bym juz dał do blacharza ale tak jak opisałem w pierwszym poscie ze robie to sam bo nie mam pieniążków bo Nexia wyczerpała wszystko na ten miesiąc. ale dzięki za poradnik na pewno sie komuś innemu przyda :)

P.S Przegląd przejdzie bez problemu :D hihi

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 08:12 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Jak masz w zamiarze wymianę progów to moim zdaniem bez sensu wlewać w stare środek do profili wewnętrznych, lepiej trzymaj bo na nowe progi...

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 08:33 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
dokładnie barbórka tuż tuż :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zatrzymany dowód za RUDĄ!!! :(
PostWysłany: 20 Wrz 2012, 09:16 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010, 19:22
Posty: 12190
Samochód:: autíčko
Też czekam na Barbórkę... ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 4   [ 57 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz