Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 8 z 8   [ 112 posty(ów) ]
Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2011, 13:55
Posty: 163
Miejscowość: Busko-Zdrój
mirek19934 napisał(a):
też przeczytałem i 520-stka wypada świetnie w testach. W sumie ciężko z kasą bo olej trzeba wymienić, opłacić ubezpieczenie i zrobić przegląd, do tego wypadałoby kupić jakieś radio do słuchania muzyki bo jak włączę transmiter to wszystko słychać w moim alanie 109


Za 200 zł znajdziesz już całkiem niezłą sztukę, a np z Presidenta nie kupisz nic ciekawego.

A teraz ciekawostka:
w Nexii zestaw M-Tech Legend II + Midland ML-145 (później zmieniony na Presidenta Missouri) szumiał non stop i ciągle miał zakłócenia. Ten sam zestaw (oczywiście z Presidentem na dachu) w Focusie Mk2 chodzi jak marzenie.

Kefas napisał(a):
kubabusko napisał(a):
Kefas, w jaki sposób zamontowałeś antenę? Dokupowałeś jakiś specjalny uchwyt czy to jest oryginalny z anteny? W mojej Neśce padła antena automatyczna i chciałbym wykorzystać Twój patent ;)


Seryjna antena całkowicie wywalona i w to miejsce wstawiona antena od CB. Nic nie musiałem kombinować, jest to seryjna główka od anteny CB jaka była. Ważne, aby antena miała regulowany kąt pochylenia żeby ją pionowo ustawić. Jak jeszcze jakieś pytania to pisz. Temat niedawno przerabiałem, więc jestem na świeżo ;)


To teraz pytanko do Ciebie, Kefas. Jak masz puszczony kabel antenowy? U mnie przechodzi pod lewą listwą progową, później idzie po podłodze kierowcy i wchodzi w konsolę centralną. Niby wszystko jest spoko, radyjko zestrojone wręcz książkowo, ale nadawanie jest na góra 1 km, a odbiór jakieś 2-3 km. Spec powiedział mi, że przyczyną może być poprowadzenie kabla koło jakiegoś przewodu, w którym cały czas płynie 12V, dlatego sprawność tak drastycznie się zmniejszyła. Może Ty poradzisz coś na ten temat? W grę wchodzi wymiana anteny na dłuższą, ale niechętnie znowu jeździłbym z długim badylem na bagażniku.

_________________
"Jeżeli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz, że coś się dzieje..." (AirBlows) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
kubabusko napisał(a):
To teraz pytanko do Ciebie, Kefas. Jak masz puszczony kabel antenowy? U mnie przechodzi pod lewą listwą progową, później idzie po podłodze kierowcy i wchodzi w konsolę centralną. Niby wszystko jest spoko, radyjko zestrojone wręcz książkowo, ale nadawanie jest na góra 1 km, a odbiór jakieś 2-3 km. Spec powiedział mi, że przyczyną może być poprowadzenie kabla koło jakiegoś przewodu, w którym cały czas płynie 12V, dlatego sprawność tak drastycznie się zmniejszyła. Może Ty poradzisz coś na ten temat? W grę wchodzi wymiana anteny na dłuższą, ale niechętnie znowu jeździłbym z długim badylem na bagażniku.
Ja mam w sumie chyba tak samo poprowadzony przewód. Z bagażnika, lewym progiem i później pod fotelem kierowcy jak idzie seryjna wiązka i później tunelem środkowym, dalej koło lewarka zmiany biegów i później od tyłu pod radio. Wątpię, żeby to było od jakiegoś przewodu gdzie płynie stałe +12V, bo u mnie kabel antenowy idzie razem z kablem od gniazdka zapalniczki w bagażniku i nadawanie i zbieranie mam normalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
czytałem że przewód od CB powinien być jak najdalej od przewodu Radia FM (jeżeli antena FM jest używana) chociaż w waszych przypadkach jeżeli zrezygnowaliście z anteny FM nie powinna być problemem pod warunkiem że przewód jest wypięty z radia

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
mirek19934 napisał(a):
czytałem że przewód od CB powinien być jak najdalej od przewodu Radia FM (jeżeli antena FM jest używana) chociaż w waszych przypadkach jeżeli zrezygnowaliście z anteny FM nie powinna być problemem pod warunkiem że przewód jest wypięty z radia
U mnie przewód antenowy idzie jak wcześniej jest wpięty do radia i jakoś nie ma tragedii, ale w sumie mogę go wypiąć bo i tak FM nie odbiera :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2011, 13:55
Posty: 163
Miejscowość: Busko-Zdrój
Kefas napisał(a):
mirek19934 napisał(a):
czytałem że przewód od CB powinien być jak najdalej od przewodu Radia FM (jeżeli antena FM jest używana) chociaż w waszych przypadkach jeżeli zrezygnowaliście z anteny FM nie powinna być problemem pod warunkiem że przewód jest wypięty z radia
U mnie przewód antenowy idzie jak wcześniej jest wpięty do radia i jakoś nie ma tragedii, ale w sumie mogę go wypiąć bo i tak FM nie odbiera :P


Widzę, że studenci myślą tak samo ;D U mnie kabel też został, ale zamontowałem w desce rozdzielczej antenę wewnętrzną, która nie jest podpięta :D wolę słuchać muzyki z pendrive'a niż jakichś durnych reklam Laktacytu czy innych produktów :icon23:

_________________
"Jeżeli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz, że coś się dzieje..." (AirBlows) :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
kubabusko napisał(a):
Kefas napisał(a):
mirek19934 napisał(a):
czytałem że przewód od CB powinien być jak najdalej od przewodu Radia FM (jeżeli antena FM jest używana) chociaż w waszych przypadkach jeżeli zrezygnowaliście z anteny FM nie powinna być problemem pod warunkiem że przewód jest wypięty z radia
U mnie przewód antenowy idzie jak wcześniej jest wpięty do radia i jakoś nie ma tragedii, ale w sumie mogę go wypiąć bo i tak FM nie odbiera :P


Widzę, że studenci myślą tak samo ;D U mnie kabel też został, ale zamontowałem w desce rozdzielczej antenę wewnętrzną, która nie jest podpięta :D wolę słuchać muzyki z pendrive'a niż jakichś durnych reklam Laktacytu czy innych produktów :icon23:


Dokładnie tak jak mówisz :) Radio mi zbędne. :P Swoja muzyka z pendriva i jazda. To na wiosnę kabel FM też wywalę całkowicie :P Zbędna miedź w aucie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pierwsze CB Radio do Nexii
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2011, 13:55
Posty: 163
Miejscowość: Busko-Zdrój
Kefas napisał(a):
Dokładnie tak jak mówisz :) Radio mi zbędne. :P Swoja muzyka z pendriva i jazda. To na wiosnę kabel FM też wywalę całkowicie :P Zbędna miedź w aucie :D


Swój chłop, lubię to! :D A zbędna miedź niesie za sobą zbędne kilogramy... :icon23:

_________________
"Jeżeli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz, że coś się dzieje..." (AirBlows) :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 8 z 8   [ 112 posty(ów) ]
Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz