Zmień rozmiar czcionki


Zamknięte forumWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 21 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 02 Wrz 2013, 20:52 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
Witam szukam wsadu do eprom...wyłączający immo od jutra zaczynam testy z ruskimi plikami mam trzy. Czy może już ktoś z was się bawił z tym małym problemem czyli wyłączeniem immo w nesi 8v? i czy macie jakieś pewny plik na podmiankę w eprom'ie? Nie musi być z nexi może być też z lanosa 8v bo pakowali to samo do epromów.




dodane przez moderatora* -posprzątane w temacie, autem i modyfikacjami możesz pochwalić się w odpowiednim dziale, ale równocześnie zalecam nieco mniej ofensywnych uwag ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 09 Wrz 2013, 17:40 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
hmm jeden z plików poszedł wpisany w eprom...nesia po wypięciu immobilizera odpala od pierwszego strzału,
ssanie działa, pracuje bez jak i po dodaniu gazu równo, odcina gaz przy jakiś 7600 obr/min....

jednym nieporządanym objawem jest to, że jeśli dodamy gazu w przedziale 3500 i wyżej, oraz następnie zdejmie się nogę z gazu silnik obniża obroty i przy około 900 obrotów nie potrafi utrzymać ich faluje i jeśli nie podniesiemy obrotów gaśnie...
Jak to jest od strony mechaniki dlaczego nie utrzymuje obrotów na jałowym od strony mechanicznej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 09 Wrz 2013, 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
imiglikoss napisał(a):
Jak to jest od strony mechaniki dlaczego nie utrzymuje obrotów na jałowym od strony mechanicznej?
Krokowiec lub lewe powietrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 09 Wrz 2013, 20:45 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
krokowy sprawny ( bez dodawania gazu silnik pracuje równo ), dusi się jak ściągasz lacia z gazu...obroty schodzą w dół, a przy wartości 700-800 stara się podbić, podbija kilka razy i czasami gaśnie a czasami wyrówna. Co do przedmuchów popatrzę ...

a tak poza tematem szukam pogramu konwert z hex do bin na win7 ...dziwne że tu na forum nexi sztandarowym , nie ma nic o eprom i plikach do tego a na elektrodzie jest ..więc to forum nexi ? czy większość ukrywa co udało mu się wyciąć z eproma...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 21:30 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
o czym traktuje nexia.pl o tzw du..e czy o samochdzie nexia ...już w 2006 ludzie podmieniali pliki http://www.carhelp.info/forums/showthread.php?t=19376 a u nas jest do tej pory cicho o tym ... u nas wszyscy nabierają wodę w usta jeśli słyszą temat podmiany pliku w epromie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 22:03 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 08:15
Posty: 14060
Miejscowość: WPI
Samochód:: Skoda Bosto vel Rumun
Nie obraź się, ale po takim aroganckim starcie u nas na forum, nie oczekuj zbyt wiele. Poza tym, z tego co widać, sam sobie świetnie dajesz radę ;-)

A tak btw. jakbyś nie zauważył u nas na forum poruszamy różne tematy...i o dupie i o kupie, a czsem nawet o nexii.
Pzdr.

_________________
Image
Zaliczone zloty nexia.pl
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Swaderki 2007, Wiele/Borsk 2008, Ślesin 2009, Ślesin 2010, Lublin 2011, Gorzewo 2012, Warka 2013,Warka 2014,Warka 2015, Warka 2016


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 23:06 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
niech się Pan też nie obrazi,
ale czy takie posty, jak do mnie... wliczają się Panu do ogólnej odowiedzi na pytania czy tylko umoralniasz osoby, które piszą... bo w pana poście nie uzyskałem odpowiedzi o problemy o które się zapytałem...w swoim poście

... dla Pana to może być to aroganncja dla mnie to nie ruszanie tematu od 7 lat lub skutecznie są kasowane

...może i piszecie o dup.e i o k.pie ale nigdy tu nie widziaem tematu o zmianach w epromie i nie wmawiaj mi, że jestem arogancyjny bo wspomniałem o epromie w ten czy w inny sposób.....miło mieć płetwe na klapie ale milej jest mieć co faktycznie działa w epromie innego niż seria...nexia.pl...

W jednym się mylisz to nie jakieś tam forum o samochodach ..., to pomoć forum nexia.pl

ad. 1 - nie Pan tylko Pani ;)
ad. 2 - zadaniem moda jest m.in. pomoc forumowiczom - pomagam radząc, żeby Pan nowy na forum czasem ugryzł się w język, bo może się spotkać z ostracyzmem
ad. 3 - nigdzie nie napisałam, że jest to "jakieś tam forum o samochodach", więc nie wiem o jakiej pomyłce mówisz ;)

Życzę więcej pokory i powodzenia w modach.

Pozdrawiam
Lubia


Ostatnio edytowany przez imiglikoss, 10 Wrz 2013, 23:43, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
Prócz ominięcia blokady odpalenia coś Ci daje grzebanie z epromem ? Oczywiście chodzi o korzyści.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 23:24 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
imiglikoss napisał(a):
dla ciebie to może być to aroganncja dla mnie to olewanie tematu od 7 lat ...może i piszecie o dup.e i o k.pie ale nigdy tu nie widziaem tematu o zmianach w epromie i pewnie nigdy nie zobaczę i nie wmawiaj mi że jestem arogancyjny bo wogóle wspomniałem o epromie w ten czy w inny sposób.....miło mieć płetwe na klapie ale milej jest mieć co faktycznie działa w epromie innego niż seria...nexia.pl


zachowujesz sie arogancko, wpadasz na forum i juz na poczatku wyrokujesz o arogancji i olewaniu tematu od 7 lat. Ogarnij się trochę

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 10 Wrz 2013, 23:51 

Rejestracja: 09 Cze 2012, 10:28
Posty: 6
Miejscowość: Katowice
Samochód:: nesia97 8v GLE ruszona zębem czasu...
Kefas napisał(a):
Prócz ominięcia blokady odpalenia coś Ci daje grzebanie z epromem ? Oczywiście chodzi o korzyści.

odpowiedz sobie ile cię by kosztowało w serwisie wyłączenie zwalonego immo ? lub wymiana kluczyka i immo ? te inne tzw korzyści mają minusy średnio raz na rok mam np wydmuchana uszczelke pod głowicą całe szczęśie że puzle do nesi są tanie

radzio napisał(a):
imiglikoss napisał(a):

zachowujesz sie arogancko, wpadasz na forum i juz na poczatku wyrokujesz o arogancji i olewaniu tematu od 7 lat. Ogarnij się trochę

czekam na posty związene z tematem, a nie posty ze stylem bycia...arogancja to dla mnie zostawić cayenna w tyle, napewno nie posty, które ktoś odbiera subiektywnie

od teraz nie opowiadam na zaczepki tylko na tematy zwiazane z moimi pytaniami


Mod: nie umieszczaj 3 postów jeden pod drugim, naucz się cytować kilka wypowiedzi w jednym poście
;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 11 Wrz 2013, 09:50 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012, 21:14
Posty: 2120
Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
immo jak chcesz to mam świetnego elektronika samochodowego on Ci to opanuje za flaszke :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 11 Wrz 2013, 10:38 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010, 19:22
Posty: 12190
Samochód:: autíčko
Nie mogę na to patrzeć!
Ban!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 11 Wrz 2013, 11:12 
nexia.pl OLD TEAM
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2010, 20:44
Posty: 3579
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Nexia V6
zajka napisał(a):
Nie mogę na to patrzeć!
Ban!

Po co ?


imiglikoss napisał(a):
Kefas napisał(a):
Prócz ominięcia blokady odpalenia coś Ci daje grzebanie z epromem ? Oczywiście chodzi o korzyści.

odpowiedz sobie ile cię by kosztowało w serwisie wyłączenie zwalonego immo ? lub wymiana kluczyka i immo ? te inne tzw korzyści mają minusy średnio raz na rok mam np wydmuchana uszczelke pod głowicą całe szczęśie że puzle do nesi są tanie

Po kiego chu....a serwis.
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... uter+nexia
Jak, już za 9:00 zł można kupić innego kompa (były i są nexie bez imo)

I co ma wspólnego to do UPG ?

_________________
ImageImageImageImageImageImage
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 11 Wrz 2013, 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
imiglikoss napisał(a):
Kefas napisał(a):
Prócz ominięcia blokady odpalenia coś Ci daje grzebanie z epromem ? Oczywiście chodzi o korzyści.

odpowiedz sobie ile cię by kosztowało w serwisie wyłączenie zwalonego immo ? lub wymiana kluczyka i immo ?


Nie trzeba serwisu na taką operację. Biorę kompa z koreańskiej GL (bez immo) i problem rozwiązany, a kosztowo to równo wartość pół litra wódki. I sprawa do zrobienia w 30 min, a nie bawienie się tydzień z grzebaniem programowym ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: immo off nexia 1,5 8v gle
PostWysłany: 11 Wrz 2013, 12:51 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010, 19:22
Posty: 12190
Samochód:: autíčko
cinek napisał(a):
zajka napisał(a):
Nie mogę na to patrzeć!
Ban!

Po co ?

Mam uczulenie na wszystko wiedzących szowinistów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Zamknięte forumWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 21 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz