Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 19 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: mechanik
PostWysłany: 11 Mar 2014, 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
Siema :-D
Szukam dobrego , sprawdzonego mechanika w Lublinie i okolicach :-) . Szukuje sie taka wieksza naprawa bo mam do zrobienia zasieszenie , hamulce , uszczelki w silniku.
Moglibyscie polecic jakis sprawdzony warszar z takimi " normalnymi " cenami :-P
Dzieki wielkie

Pozdro ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 11 Mar 2014, 20:20 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 09:18
Posty: 2451
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Laguna 2 1.8 16v Initial Paris ;)
Pieter może coś Ci poleci bo sam ostatnio w sprawdzonym warsztacie robił swoje serduszko. Ps a co masz dokładnie do zrobienie niektóre naprawy czy też wymiany uszczelek mógłbyś sam wykonać i kasa w kieszeni by została na co innego :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 11 Mar 2014, 21:19 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
i doświadczenie, czas spędzony z kochanym samochodem :) każdy miłośnik powinien dłubać choć trochę sam przy swoim autku :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 11 Mar 2014, 21:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Ja jezdze w jedno miejsce od początku istnienia Nexii, to jeszcze dawny serwis Daewoo teraz to juz Bosch przejął. Ale ludzie w wiekszosci stara załoga. Moge polecic, ale tanio to tam nie jest ;) raczej górna półka cenowa jak na Chełm.

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 12 Mar 2014, 00:00 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2013, 13:42
Posty: 659
Miejscowość: Lublin
Samochód:: niemiecki
Zadzwoń do Miredu ul. Biernata 28, właściciel Horecki.
Po trefnym mechaniku tylko do niego jeżdżę jak coś się dzieje. Najtańszy nie jest ale dobry.

_________________
ImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 12 Mar 2014, 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
W zawieszeniu mam do roboty dwie kolumny , 4 amory , 4 sprezyny , koncowki drazka itd. Ogolnie mowiac bede kompleksowo robil zawieche . Jesli chodzi o uszczelki w silniku to wymienilem juz pod aparatem zaplonowym i pod klawiatura oraz wyczyscilem silnik bo byl caly w oleju oraz jeszcze doklecilem i uszczelnilem miske olejowa bo ktos tak dobrze dokrecil ze moglem ja palcami zdjac :-p . Dodatkowo wymienilem 4 swiece i przewody wysokiego napiecia. W hamulcach trzeba bylo by przejrzec co dokladnie byloby do roboty , bo zarowno klocki jak i tarcze mam w miare jeszcze dobrej kondycji . Mysle ze sa poprostu zapowietrzone . Co dalej do uszczelek to mysle ze bedzoe jeszcze do wymiany uszczelka pod skrzynia biegow. Myslalem tez zeby troche z rdzy ja oczyścić bo progi jak i nadkola tylne mam w rdzy :-( no ale taka ja juz kupiem :-)

Ok , zapisalem sobie ten serwis na Biernata :-D . Dzieki

Znam ten serwis Bosha w Chelmie . Na przeglady jezdzilem tam zawsze z ojcem . :-D ostatnio kupowalem tam wlasnie uszczelki do Nexii ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 12 Mar 2014, 10:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Michal1993 napisał(a):
Znam ten serwis Bosha w Chelmie . Na przeglady jezdzilem tam zawsze z ojcem . :-D ostatnio kupowalem tam wlasnie uszczelki do Nexii ;-)

Do aut z lpg dają do przeglądu 10l gazu lub 3 mycia na myjni ręcznej ;)

Co do tych napraw blacharskich to mogę Ci polecić dokładnego blacharza, tylko w kwestii progów i nadkoli to w grę wchodzą reperaturki, a tu już spora kasa....

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 12 Mar 2014, 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
To jakbys mogl numer do niego wyslac to bylbym wdzięczny :-)albo gdzie ma zaklad :-D. Jesli chodzi o przeglady w Boshu to tez pamietam kiedys jakies dodatki dawali zamiast gazu typu jakis tam plak czy cos w tym stylu. Nexia u mnie jest jako trzeci samochod i wszytskie z LPG :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 28 Mar 2014, 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
To jak mogę się z tym blacharzem skontaktować?? :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 28 Mar 2014, 14:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Wysłałem Ci na priva telefon.

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 29 Mar 2014, 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
Dzieki wielkie :-D zapisałem juz sobie . Przydzwonie w najblizszym czasie tam :-D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 30 Mar 2014, 10:10 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 09:18
Posty: 2451
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Laguna 2 1.8 16v Initial Paris ;)
Michal1993 napisał(a):
W zawieszeniu mam do roboty dwie kolumny , 4 amory , 4 sprezyny , koncowki drazka itd. Ogolnie mowiac bede kompleksowo robil zawieche . Jesli chodzi o uszczelki w silniku to wymienilem juz pod aparatem zaplonowym i pod klawiatura oraz wyczyscilem silnik bo byl caly w oleju oraz jeszcze doklecilem i uszczelnilem miske olejowa bo ktos tak dobrze dokrecil ze moglem ja palcami zdjac :-p . Dodatkowo wymienilem 4 swiece i przewody wysokiego napiecia. W hamulcach trzeba bylo by przejrzec co dokladnie byloby do roboty , bo zarowno klocki jak i tarcze mam w miare jeszcze dobrej kondycji . Mysle ze sa poprostu zapowietrzone . Co dalej do uszczelek to mysle ze bedzoe jeszcze do wymiany uszczelka pod skrzynia biegow. Myslalem tez zeby troche z rdzy ja oczyścić bo progi jak i nadkola tylne mam w rdzy :-( no ale taka ja juz kupiem :-)

Ok , zapisalem sobie ten serwis na Biernata :-D . Dzieki

Znam ten serwis Bosha w Chelmie . Na przeglady jezdzilem tam zawsze z ojcem . :-D ostatnio kupowalem tam wlasnie uszczelki do Nexii ;-)



Szkoda że na przywitanie wiosny nie wpadłeś zawiechę na miejscu by Ci się ogarneło przy 4 paku. Jedynie problem by był z odkręceniem nakrętki od przednich amorów żeby wkład wymienić a takto robota spoko by była ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 02 Kwi 2014, 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, 19:40
Posty: 59
Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
No niestety ale nie moglem przyjechać :-( Chciałem lecz w tych dniach mnie nie było w domu . :-( . Trudno , bede dzialal sam :-)
Dzieki za wszystko :-D
Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 02 Kwi 2014, 19:10 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
Forest87 napisał(a):


Szkoda że na przywitanie wiosny nie wpadłeś zawiechę na miejscu by Ci się ogarneło przy 4 paku. Jedynie problem by był z odkręceniem nakrętki od przednich amorów żeby wkład wymienić a takto robota spoko by była ;)


trudniej końcówki drążków kierowniczych zdemontować bez ściągaczy, i nakrętkę z przegubu napędowego odkręcić bez odpowiedniego konkretnego klucza ;) , reszta to pikuś

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: mechanik
PostWysłany: 02 Kwi 2014, 19:40 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 09:18
Posty: 2451
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Laguna 2 1.8 16v Initial Paris ;)
radzio napisał(a):
Forest87 napisał(a):


Szkoda że na przywitanie wiosny nie wpadłeś zawiechę na miejscu by Ci się ogarneło przy 4 paku. Jedynie problem by był z odkręceniem nakrętki od przednich amorów żeby wkład wymienić a takto robota spoko by była ;)


trudniej końcówki drążków kierowniczych zdemontować bez ściągaczy, i nakrętkę z przegubu napędowego odkręcić bez odpowiedniego konkretnego klucza ;) , reszta to pikuś


Radzio końcówki drążków miałem sposób mianowicie mam ściągacz do końcówek ;) dobry młotek i pójdzie a wykręcanie ich jak nie chcą się ruszyć to odkręcałem z maglownicy z drążkiem ;) Ściąga się zabezpieczenie klucz już nie pamiętam bodaj 13 odkręca się drążek wyciąga go z końcówką kladzie na imadle oklepuje psika odrdzewiaczem i żaba w rękę i musi iść ;) Później składa i gotowe. Z śrubą od pół osi nigdy nie miałem problemu klucz na nakrętkę rura 1m i gotowe :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 19 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz