Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 16 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 12 Kwi 2014, 19:18 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
Witam
Zacznę od początku: wczoraj moja nexia 1.5 16v odpaliła na benzynie bez protestów, podwyższyłem obroty do 2k żeby przełączylo na gaz ale niestety zgasł. I tak ze trzy razy aż sobie dałem spokó i pojechałem na pb - po ok 1 km spróbowałem przełączyć na gaz i załapało -to się ucieszyłem pare grociszy w kieszeni :icon23: i dałem 'troche' w p... i na gaz - po paruset metrach coś strzeliło i silnik nie reagował na naciśnięcie gazu. Na wolnych obrotach chodził bardzo nierówno nir reagował na dodawanie gazu i po paru sekundach gasł. Odpalał ale cały czas to samo nierówne obroty od 500 to 1100 i to tak jakby nie pałił na wszystkie gary, a gaz do dechy nic nie dawał.
Wymieniłem kopułkę, palec, świece ( tamte NGK miały ok 120k km ale chodziły extra) Kable i cewka zmienione 3 miesiące temu) bez żadnej poprawy.
Dziś przyszło mi do głowy że mógł sie rozrząd przesunąć wiec sprawdziłem:> cechy na kolach wałków są równiutko, pierwszy cylinder w górze, a palec na 4 cylindrze ( jeśli przyjąc że kable są ustawione na 1342) - wiem że powinien być na 1.
Czy jest możliwe żeby rozrząd albo jakimś cudem palec przesunął się o 180stopni?
Pompa paliwa działa (paliwo tryska z przewodu po przekręceniu kluczyka) świece iskrzą, tylko teraz to nie chce w ogóle odpalić.
Nie mam pomysłu o co chodzi
Pomóżcie :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 12 Kwi 2014, 22:03 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
kiedy 1 tłok jest na górze to 4 też. zgraj znaki na kołach rozrządu ale zwróć uwagę żeby koło wału korbowego tez było prawidłowo ustawione (znak na kole pasowym będzie zgrany z punktem kontrolnym)

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 12 Kwi 2014, 23:18 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
nie ważne ile razy obrócę kołem wału korbowego. Jeśli cechy na kołach wałków są równo ustawione obok siebie to wał korbowy też ma ceche na swoim miejscu- na znaczniku, a palec na czwartym cylindrze- może tak było od samego początku :roll:
nie wiem ,
Trzy lata temu zmieniałem rozrząd bo pasek się zerwał ( po 50k km - oprócz paska wałków to poszły jeszcze zawory itp....) ale jeśli chodzi o zapłon to nic nie było zmieniane. Więc teraż jak to wsystko analizuję to jestem w szoku że to dreptało aż do teraz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 12 Kwi 2014, 23:50 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
faktycznie, znak na wale co drugi obrót pokrywa się ze znakami na kołach rozrządu ;).
ale niemożliwe żeby silnik pracował w przypadku takiej sytuacji.... aparat zapłonowy nie powinien w sumie się "przestawić" - element biorący napęd z wałka rozrządu jest zabezpieczony sworzniem i ma taka budowę ze tylko w jednej pozycji pasuje do wycięcia na wałku....

aha, jak kręcisz wałem to palec w aparacie sie kręci? bo jeszcze przeszło mi do głowy ze może wałek rozrządu pękł

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 21:27 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
Cytuj:
jak kręcisz wałem to palec w aparacie sie kręci?

dziwne pytanie- oczywiście że tak.- Jeśli pasek rozrządu jest założony to kęcąc wałem krecisz i wałkami rozrządu i aparatem zapłonowym.
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Pomijając ustawienie zapłonu lub/i rozrządu czy silniczek krokowy ma coś do tego że silnik nie reaguje na dodawanie gazu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 21:42 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
yogi1976 napisał(a):
Cytuj:
jak kręcisz wałem to palec w aparacie sie kręci?

dziwne pytanie- oczywiście że tak.- Jeśli pasek rozrządu jest założony to kęcąc wałem krecisz i wałkami rozrządu i aparatem zapłonowym.
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Pomijając ustawienie zapłonu lub/i rozrządu czy silniczek krokowy ma coś do tego że silnik nie reaguje na dodawanie gazu?



pytanie nie jest dziwne, bo mógł wałek pęknąć ew. sworzeń przy aparacie wypaść i palec rozdzielacza pozostał akurat w pozycji na 4 cylinder.
silnik krokowy nie ma wpływu na reakcje silnika na dodawanie gazu.
mam jeszcze pytanie odnośnie palca rozdzielacza- znaki na kołach zgrane a palec napewno na 4-tym cylindrze? czyli tym najbliżej skrzyni biegów?

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 22:04 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
Image

wg tego zdjęcia to tak na 4 - cylindry liczone od lewej
Aparat zapłonowy wyciągnąłem i jest wszystko w porządku nic nie zerwane lub starte .
A dlaczego silniczek krokowy nie ma wpływu na dodawanie gazu? Jak się zawiesza lub jest całkiem zepsuty to nie otwiera przepustnicy czy czegoś tam do czego jest przykręcony. Dobrze myślę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 22:45 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
silniczek krokowy reguluje wolne obroty sterując przepływem powietrza przez mały kanał obok przepustnicy. może mieć wpływ na niestabilne obroty biegu jałowego, jednak przy wyższych obrotach nie będzie już przeszkadzał.
To ustawienie palca rozdzielacza jest dziwne.... zapłon powinien następować na 1 cylindrze....

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 22:54 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
Cytuj:
może mieć wpływ na niestabilne obroty biegu jałowego, jednak przy wyższych obrotach nie będzie już przeszkadzał

Sęk w tym że u mnie nie potrafi w ogóle wejśc na obroty powyżej 1k :evil:
A z tym palcem i cylindrem to faktycznie dziwne - mimo to do tej pory chodził jak mu zagrałem i nie protestował.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 23:07 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
na wałku rozrządu jest wycięcie do napędu wałka aparatu zapłonowego. jest jednak niesymetryczne i nie da rady żeby przeskoczył o 180 stopni..... zagadka....
żeby przestawic o 180 stipni palec trzeba by wybić sworzeń i przestawić ten pierscień w aparacie zapłonowym...
szczerze mówiąc mam nieco podobną zagadkę - rozrzad ustawiony idealnie na znakach, a auto ma muła i musiałem aparat cofnąć na maxa wyprzedzając zapłon zeby zaczął jeździć. a jest to mozliwe przy źle ustawionym rozrządzie.....

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 14 Kwi 2014, 16:07 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
Silniczek krokowy nie dał mi spokoju i wykręciłem go i okazało się że trzpień z sprężynką był wyciągniety do połowy - popsikałem WD40 podłączyłem pod kostkę w przekręciłem parę razy stacyjką. Ruszać się ruszał więc złożyłem to wszystko zusamen do kupy odpalam auto i chodzi - reaguje na gaz - od 1.5 tdo 4k rpm elegancko , pozwoliłem silnikowi wrócić na obroty jałowe i znowu mogiła - nierówno chodził a na obroty powyżej 1.2 nie wejdzie, strzela w dolot.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 09 Maj 2014, 14:10 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
I po problemie :icon23:
Wszyscy doradzający mówili że to jest jakaś pierdoła i mieli racje tylko prawie żaden nie wiedział jaka, a ja z kumplem wyczaiłem o co kaman. Kojarzycie cienkie wężyki z podciśnienia wychodzące z kolektora, no to właśnie jeden z nich wyskoczył ale nie z kolektora tylko z czujnika w podszybiu tam za osłoną.
Niepotrzebnie wywaliłem kilkadziesiąt zł na kopułkę, palec filtr paliwa (choć po 100kkm może mu się należało :roll: )
Wymieniłem przy okazji pompę wody bo zaczęła ciec, i zauważyłem że poprzednio pasek rozrządu był na odwrót założony- niezgodnie z obrotami. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
Autko pali i chodzi ale mam pytanie innego typu:
Jakoś powoli schodzi z obrotów tzn. ruszam - jedynka , sprzęgło - i tym momencie obroty powinny spaść dość wyrażnie do 1k a mi się trzymają tak z 3sec.) Na dwójce, trójce to samo?


Ostatnio edytowany przez yogi1976, 09 Maj 2014, 14:24, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 09 Maj 2014, 14:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Mi obroty też powoli schodzą ale tylko wtedy jak silnik jest jeszcze zimny, później jest już okej

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 09 Maj 2014, 18:50 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
to MAP sensor Ci się wypiął. jak się odłączy aku to przez jakiś czas jak sie komp adaptuje to są podwyższone obroty faktycznie, nie odpinałeś podczas prac remontowych? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dziwne ustawienie rozrządu?
PostWysłany: 09 Maj 2014, 19:17 

Rejestracja: 19 Lut 2013, 12:27
Posty: 18
Samochód:: Nexie 16V 1.5 DOHC Hatchback
tak odpinałem akumulator i to nie raz
Co teraz?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 16 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz