Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 26 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 29 Cze 2011, 08:07 

Rejestracja: 29 Cze 2011, 07:48
Posty: 114
Mam taki oto problem od pewnego czasu zauważyłem że po opadach deszczu zbiera się woda w drzwiach przednich lewych na plastyku nawet zlokalizowałem którędy woda dostaje się do środka,otóż podczas deszczu zaobserwowałem że woda przecieka w okolicy lusterka kapie na silniczek podnoszenia szyby a z silniczka pomiędzy tapicerką a drzwiami wypływa na plastik wewnątrz samochodu.A powinna woda spływać na dół drzwi i otworami wypływać na zewnątrz samochodu.Co zrobić aby aby woda nie leciała jak to uszczelnić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 29 Cze 2011, 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
W każdej nexii woda wpływa do drzwi i prawidłowo ma wypływać otworami odpływowymi na dole. Jak woda Ci przecieka pomiędzy blachą a tapicerką to masz nieszczelnie (lub wcale jej nie masz) przyklejoną folię w drzwiach. Miałem ten sam problem jak po rozbieraniu drzwi zapomniałem jej wkleić a później powódź w samochodzie...

Wklej dobrze folię, szczególnie dobrze właśnie koło silniczka od szyb bo tam najbardziej przecieka ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 29 Cze 2011, 17:10 

Rejestracja: 29 Cze 2011, 07:48
Posty: 114
Fakt foli nie ma


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 29 Cze 2011, 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
tadekb1 napisał(a):
Fakt foli nie ma


I właśnie dlatego Ci zalewa wnętrze ;) Ona właśnie temu zapobiega. wklej ją i po problemie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 30 Cze 2011, 09:15 

Rejestracja: 30 Cze 2011, 08:50
Posty: 24
Sprawdźcie też właściwe domykanie się drzwi w Nexii. Jeśli trzon zatrzasku jest za mocno wystaje na zewnątrz i zatrzaśnięte drzwi nie dociskają za mocno do swojej wnęki i uszczelki drzwiowej, to woda będzie się wlewać do drzwi, do ich środka poprzez górną ich krawędź i gromadzić w drzwiach w środku jak w małym akwarium, gdyż dzwi nie mają otworów spływowych w swym najniższym punkcie (warto je samemu uczynić).
Np. w poczciwych Polonezach takie zjawisko było niemożliwe - nad górną krawędzią drzwi była solidna rynienka tak wyprofilowana, że woda spływała do tyłu samochodu, a zarazem drzwi były tak wyprofilowane, że ewentualna woda, która mogłaby tam wniknąć, wpływała w dolne przetłoczenie trzwi i wypływała otworami ściekowymi na osłonięty plastikowym panelem próg. No i w każdych drzwiach była pod tapicerką porządna, gruba, szczelnie naklejona folia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 01 Lip 2011, 00:46 

Rejestracja: 27 Mar 2011, 03:52
Posty: 178
Kefas napisał(a):
W każdej nexii woda wpływa do drzwi...

W mojej już nie. Po ostatnim przeglądzie drzwi i uszczelnieniu jest naprawdę dobrze.

Kefas napisał(a):
i prawidłowo ma wypływać otworami odpływowymi na dole...

Dokładnie! Drożność odpływów to podstawa. Nawet jak drzwi nie piją wody, to i tak powstanie wilgoć ze skraplania się pary wodnej na poszyciu.

Kefas napisał(a):
Jak woda Ci przecieka pomiędzy blachą a tapicerką to masz nieszczelnie (lub wcale jej nie masz) przyklejoną folię w drzwiach. Miałem ten sam problem jak po rozbieraniu drzwi zapomniałem jej wkleić a później powódź w samochodzie...

Folię dobrze jest zabezpieczyć dodatkową taśmą klejącą. Na przykład szeroka srebna techniczna świetnie się do tego nadaje. A drobne szczelinki w górnej części drzwi dobrze uszczelnia wtrzyśnięcie Fluidolu ML. No i ten zabieg nieco opóźni ataki rudej ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 01 Lip 2011, 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
arrowspice napisał(a):
W mojej już nie. Po ostatnim przeglądzie drzwi i uszczelnieniu jest naprawdę dobrze.


A co wymyśliłeś w tej kwestii, że Ci się nic nie wlewa?

Nie żeby u mnie jakaś rzeka płynęła, ale podczas większego deszcze to kapie sobie po szynie od szyby i później na silniczek od szyby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 01 Lip 2011, 15:19 

Rejestracja: 27 Mar 2011, 03:52
Posty: 178
Kefas napisał(a):
A co wymyśliłeś w tej kwestii, że Ci się nic nie wlewa?

Dokładnie to, co napisałem powyżej - dokładne naklejenie folii, przegląd uszczelek (nie wspomniałem wcześniej o ich smarowaniu olejem silikownym) oraz uzupełnienie konserwacji (Fluidol ML) i fabrycznie nałożonych kitów (pasta głusząca). Efekt - nic nie cieknie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 03 Lip 2011, 21:22 

Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:14
Posty: 104
Miejscowość: Wrocław
Przed chwilą zauważyłem, że w nexii na miejscu tylnego prawego pasażera podłoga aż pływa. Szybkie obejrzenie progu pokazało, że cieknie przez drzwi przedniego pasażera. Po odkręceniu tapicerki moim oczom ukazał się taki obraz

Image

Jak widać cieknie z powodu wsadzenia przeze mnie głośnika we drzwi. Drzwi mają fabryczną folię z wyciętym otworem dokładnie pod głośnik. Jak widać - woda kapie na kosz, spływa na dyktę, stamtąd na uszczelkę progu, próg i dalej na podłogę.
Jakiś pomysł, jak temu zaradzić? Kawałek folii przyklejony sporo powyżej głośnika, żeby kapiąca woda wracała do wnętrza drzwi?

Zaznaczę, że od strony kierowcy problem (jeszcze) nie występuje, choć rozwiązanie jest takie samo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 03 Lip 2011, 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 10:56
Posty: 4764
Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
Albo możesz sobie zrobić taki "parapet" nad głośnikiem, albo "obudować" głośnik folią żeby na niego nie kapało


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 06 Lip 2011, 11:39 

Rejestracja: 27 Mar 2011, 03:52
Posty: 178
Kefas napisał(a):
...zrobić taki "parapet" nad głośnikiem, albo "obudować" głośnik folią żeby na niego nie kapało


Dokładnie! U kumpla (zupełnie inne autko) sprawdziło się w tej roli... opakowanie po jakiejś margarynie :-) Pudełeczko umył i nakleił na silikon. Powstała w ten sposób bardzo szczelna i skuteczna osłona głośnika. Tyle, że tyłu, od strony magnesu. Ale pomysł polecam. Kawałek watoliny wsadzony dodatkowo w taką osłonę dobrze wytłumia męczące dzwonienia i dudnienia głośnika.

A w Twoim przypadku, zwykłej folii nie polecam. Ucierpi i dźwięk i sam głosnik. Za to doskonale sprawdzi się taka powłoka, jaką używa się na dachy. Jest paroprzepuszczalna, ale woda nie przecieka po tym i ładnie spływa. Sprzedawane jest pod nazwą "folia dachowa paroprzepuszczalna". Do kupienia w marketach budowlanych za grosze. Ale "porcję" na głośnik znajdziesz w resztkach na kazdej budowie - za free.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 05 Lut 2021, 14:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Odgrzane :)

Temat dla mnie aktualny, bo będę na zakładał nową tapicerkę. Drzwi mam nowe bez folii i tu pytanie jaka folię założyć? Czy taka będzie dobra?

https://allegro.pl/oferta/folia-zolta-paroizolacyjna-2x50-100m2-0-2-typ-200-7264073909

Do tego taka jaka taśma najlepsza?

https://allegro.pl/oferta/tasma-do-folii-paroizolacyjnej-isover-vario-kb1-9930058628

https://allegro.pl/oferta/video-tasma-dwustronna-do-folii-paroizolacyjnych-9617509529

https://allegro.pl/oferta/tasma-al-aluminiowa-do-paroizolacji-5cm-x-50mb-6045511033

Czy może zwykła szara:

https://allegro.pl/oferta/48mm-50y-bardzo-mocna-tasma-klejaca-zbrojona-szara-7907464304

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 05 Lut 2021, 15:37 

Rejestracja: 05 Lis 2019, 10:29
Posty: 7002
Miejscowość: wiocha
Samochód:: czterokołowiec
Fabrycznie to była niezbyt sztywna przezroczysta folia i nie była mocowana na żadne taśmy tylko na taki czarny kit na obrzeżach, trza by taką dorwać,zrobić cienki wałek i nakładając folię "rozdeptywać" ten wałeczek i będzie trzymać jak fabrycznie

_________________
niestety nie złota rybka....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 05 Lut 2021, 15:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Tak wiem, ale ja nie będę żadnego kitu na drzwi dawał, tylko chce taśma załapać. Bo nie wiem co to za kit był ;)

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cieknie woda do wnętrza Nexi
PostWysłany: 05 Lut 2021, 16:20 

Rejestracja: 05 Lis 2019, 10:29
Posty: 7002
Miejscowość: wiocha
Samochód:: czterokołowiec
Specjaliści będą wiedzieć ;)

_________________
niestety nie złota rybka....


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 26 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz