Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 3 posty(ów) ]

Czy Twoja Nexia zachowuje się dziwnie przez jakiś czas tuż po wymianie akumulatora?
Tak. 36%  36%  [ 4 ]
Nie. 45%  45%  [ 5 ]
Nic mi o tym nie wspominała. 18%  18%  [ 2 ]
Razem głosów : 11
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwne zachowanie nexii po wymianie akumulatora
PostWysłany: 19 Sty 2011, 03:19 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Już tłumaczę o co chodzi :icon23:
Otóż, niedawno miałem atrakcje akumulatorowe :D Tuż przed końcem roku padł mi akumulator, po prostu wyładował się do zera, tak że nawet nie zapaliła się żadna kontrolka. Odpaliłem za pomocą prostownika z opcją rozruchu - nie zachowywała się dziwnie. Zaraz po powrocie do domu zmieniłem aku na inny, stary ale jary - pojawiło się dziwne zachowanie. Służył dzielnie dwa tygodnie aż umarł (umarł do tego stopnia, że alternator się wyłączył, włączyła się kontrolka ładowania i hamulców, więc jak podejrzewamy dostał porządnego zwarcia w którejś celi), na szybko zrobiliśmy swap na aku z innego auta - znów dziwne zachowanie. W poniedziałek akumulator został wymieniony na nowy - no i oczywiście dziwne zachowanie.
Co to znaczy dziwne zachowanie?
Moja Nexia powiedziała mi w sekrecie (a ja wam to teraz zdradzam, więc proszę o dyskrecję :D ), że Ona podejmuję politykę nieufności wobec nieznanych akumulatorów (zauważcie, że jak akumulator padł i odpaliłem z rozruchu to chodziła normalnie). Mówiła mi, że boi się, iż gdy osiągnie normalne obroty biegu jałowego (850 r.p.m.) to alternator będzie dawać za mało prądu a akumulator to ciota i silnik zgaśnie. Mówiłem jej - kobieto! przecież to nowy akumulator, nie może Ci się nic takiego stać! Ale jak to kobieta, najlepszy argument to "bo tak" (no offence :D ) to nadal przez ok. 200km przejechanych od czasu wymiany akumulatora zachowuje się następująco:
Po odpaleniu, bez względu: czy zimna czy ciepła, czy benzyna, czy gaz, czy mróz czy 6st na plusie - wbija się na 2000 r.p.m., powoli spada do 1500 r.p.m., następnie kolejne 10 sekund zajmuje jej zejście do ~1050 r.p.m. i niżej ani Bożej daj. To samo w czasie jazdy, zmieniam bieg powiedzmy przy 3000 r.p.m. już mam bieg zmieniony a ona naaadal ma 2000 r.p.m., czyli po prostu ma dzikie obroty. Jak redukuję i mam powiedzmy 1200 r.p.m. to mi się wbija na 1800-2000 r.p.m. a to bardzo irytujące :lol: . Przypuszczam, że za to odpowiedzialny jest krokowiec...chociaż nie wiem czemu ECU tak zarządza. Ona potrzebuje jakiegoś czasu żeby się zasymilować z nowym aku? :D Normalnie wszystko bangla, obroty spadają nie drastycznie, ale płynnie i elegancko do 850 r.p.m. więc wszystko jest ok. Macie jakieś inne objawy przy zmianie aku albo pomysły dlaczego dzieję się tak jak u mnie? :mrgreen:
No i wybaczcie, że napisałem taki esej..ale to wynik bezsenności, bo jakoś szczególnie mnie to nie martwi, gdyż jak napisałem - przejadę z 200km i wszystko się unormuje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie nexii po wymianie akumulatora
PostWysłany: 19 Sty 2011, 09:02 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 08:55
Posty: 2251
Miejscowość: GWE
Samochód:: Merc E500
Tak powinno być, ale nie przez 200 km, tylko góra jakieś 10-15 minut, zanim komp wszystko zaadaptuje od nowa.

_________________
Zloty: Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dziwne zachowanie nexii po wymianie akumulatora
PostWysłany: 19 Sty 2011, 16:30 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
No już dziś jest spoko :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 3 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 81 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz