Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 21 Kwi 2021, 18:04 

Rejestracja: 06 Kwi 2019, 21:39
Posty: 11
Samochód:: Daewoo NEXIA
Witam wszystkich, mam do was pytanko. Otóż posiadam nexie 1.5 8v w lpg. Po przeczytaniu paru innych tematów na temat zalozenia glowicy walka i kolektora z lanosa 1.5 8v. Ze niby polepsza sie troszke kultura samochodu. A z racji tego ze podczas wymiany swiec jedna poszla krzywo i mam bardzo slaby gwint w glowicy wiec musialbym ją dac do roboty a wiadomo przy okazji planowanie i nie wiadomo jak zawory. Wiec czy moze lepiej kupic glowice z lanosa dac ja do zrobienia i zalozuc do nexi. Przy okazji tej roboty dac wałek z lanosa wiem ze trzeba wyfrezowac wyciecie pod aparat zaplonowy. Oraz z racji ze kolektor wydechowy do zeliwny kloc ktory jest lipny na maxa mozna tez przy okazji zmienic. I prosze was o porade czy ma to sens wogole oraz czy ktos moze powiedziec jak dokladnie wyfrezowac to w wałku pod aparat. Czy to jest tylko kwestia przylozyc walek z nexi do walka z lanosa i dac do zrobienia. Swapa robic nie bede. Ale chce smigac dalej nexia bardzo fajne auto a ze nawer mam je dalej zadbane niepognite to chcialbym latem zrobic jej konserwacje pomalowac raptorem i wlasnie odrazu ogarnac silnik zeby chodz troszke lepiej szła. Mysle jeszcze nad przeniesieniem ukladu dolotowego przed grill aby lapąc zimne powietrze. I tu tez pytanko was, warto dawac wkladke pipercossa oraz wywalac rezonatory czy lepiej je zostawic????. Chcialem wam bardzo podziekowac za wszelkie porady i z gory dziekuje za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 22 Kwi 2021, 14:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
pkpintercity napisał(a):
[...] I tu tez pytanko was, warto dawac wkladke pipercossa oraz wywalac rezonatory czy lepiej je zostawic????. Chcialem wam bardzo podziekowac za wszelkie porady i z gory dziekuje za pomoc.

Siemanko, ja mogę odnieść się do tego, że sam mam w Nexii wkładkę K&N - czy coś daje? Nie wiem :) ale wydaje mi się że sama wkładka mało co da, ja ją kupiłem z tego powodu że nie trzeba zmieniać filtra powietrza, tylko raz w roku wyczyścić ją i tyle ;)
Rezonatory wywalaj :) co do silnika głowicy i wałka najlepiej jak by radzio wypowiedział się on w swojej 1.5 16v robił jakieś chocki klocki i miał kolektor z Lanosa, nie wiem jak z reszta....

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 24 Kwi 2021, 13:34 

Rejestracja: 06 Kwi 2019, 21:39
Posty: 11
Samochód:: Daewoo NEXIA
No wlasnie z tymi rezonatorami to wywalac czy zostawic ?? Bo jedni posza zeby zostawic drudzy ze to zmula auto. No kolektor slyszalem z lanosa pasuje p&p wiem ze trzeba walek wyfrezowac. A glowica chyba tez pasuje bez przerobki. Ale wlasnie czy da to jakis efekt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 26 Kwi 2021, 09:40 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Rezonatory możesz wywalić i zobaczyć jaka będzie różnica, więcej miejsca pod maską zostanie ;) moim zdaniem zabawa z głowicą, wałkami to gra nie warta świeczki - chyba że masz to dostępne za free i sam to ogarniesz. W innym przypadku wywalić kasę i mało co to Ci da :razz: - nie znam się za dobrze na temacie, ale moja sugestia - zbieraj kasę na większy silnik 8-)

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 26 Kwi 2021, 12:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2019, 21:39
Posty: 11
Samochód:: Daewoo NEXIA
Aha, no wlasnie myale czy to cos da wogole ?? Czytalem ogolnie tez ze chyba warto zmienic kolektor wydechowy i dac lzejszy i bardziej dopasowy. A rezonatory no wlasnie mysle wywalic dac wkladke i zimny dolot


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nexia zmiana glowicy wałka kolektora z lanosa
PostWysłany: 26 Kwi 2021, 13:47 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Dokładnie tak, z dolotem i wkładką, rezonatorami możesz pobawić się nie dużym kosztem. Reszta zależy od Ciebie

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz