Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 20 Sie 2021, 20:34 

Rejestracja: 06 Kwi 2019, 21:39
Posty: 11
Samochód:: Daewoo NEXIA
Witam ma do was pytanie. Zmienilem ostatnio parownik oraz wywalilem puszki rezonatorow montowane w nexi. Auto nie do poznania idzie jak wsciekle ale ale idzie jak glupie do 100km/h potem juz jest gorzej niz jak bylo porzednio, ale to moze kwestia regulacji bo nic nie bylo regulowane tylko zalozone i odjazd. Parownik stary byl tomasetto oleju cala szklanka obecnie mam lovato rg92 sa ram 2 sruby mala metalowa oraz duza czarna. Czy nie powinienem troche odkrecic ta czarna ?? Oraz mam do was drugie pytanie czy zmiana miksera zwyklego ktoey naklada sie na dolot zalozyc chce ten strumieniowy od rybackiego czy jest wogole sens ?? Prosilbym bardzo o opinie. Od rybackiego kosztuje 40zl wiec moze akurat warto zainwestowac. Dziekuje wszystki. Za pomoc. Oraz pytanie bardzo duza zwezke macie w mikserze ?? Czy jakos udalo wam sie wodzic co innego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 21 Sie 2021, 16:30 

Rejestracja: 04 Kwi 2017, 19:28
Posty: 29
Samochód:: Daewoo Nexia
Nie miałem z tym styczności, więc tylko pogdybam. Rysunek na stronie rybackiego jest trochę nieodpowiedni, bo zależy, w którą stronę jest zwrócone wejście do miksera. Jeśli przychodzi z góry, to gaz sam się wymiesza. Dodatkowo przy częściowo otwartej przepustnicy motyl przymyka dół dolotu, a otwiera górę, więc i tak nastąpi przemieszanie. Samochody na gaźnikach równie dobrze jeżdżą i również nie ma tam takiego przemieszania o odparowania paliwa jak przy wtrysku, problemy pojawiają się dopiero przy wysokich obrotach, rzędu pewnie 6000 w górę. Odnośnie zwężki przy zwykłym mikserze, zawsze ona będzie, mikser jest dobierany pod średnicę węża dolotowego. Jeśli chcesz zastosować strumieniowy, to musisz porównać pole powierzchni, jakie "zabiera" mikser strumieniowy, a jakie zwykły.

U mnie najlepszą inwestycją było przejście na wtrysk gazu, z 14 litrów dało się zejść na 10, brak wspomnianej zwężki oraz osiągi jak na benzynie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 21 Sie 2021, 22:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2019, 21:39
Posty: 11
Samochód:: Daewoo NEXIA
Z ilu 14litrow ??? Mi jak jezdze w trasie do 90km/h pali w granicach 9litra miasto 10litrow


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 23 Sie 2021, 08:06 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
Ja miałem u siebie w Nexii II gen ElpiGaz to w trasie jarała 8-10l/100km w zależności od ciężaru prawej nogi, a samo miasto to nie wiem bo rzadko jeździłem po samym mieście, ale pewnie powyżej 10l.

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 24 Sie 2021, 19:46 

Rejestracja: 04 Kwi 2017, 19:28
Posty: 29
Samochód:: Daewoo Nexia
Jak się trafiło raz, że było więcej ruchu na trasie i jechałem w granicach 100 km/h, to spaliła gdzieś około 10 litrów lpg, ale na co dzień tak nie jeżdżę. Nie mam przysłowiowej cegły pod pedałem gazu i korzystam z pełni możliwości silnika.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Daewoo nexia 1.5 8v zmiana miksera
PostWysłany: 25 Sie 2021, 07:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23143
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
W trasie rzadko kiedy osiągałem wynik 10l - skrajne przypadki, a też nigdy nie lubię się wlec ;)

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz