Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 17 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
witam wszystkich :)
dziś jak wyszedłem z auta to poczułem paliwo, i myślę przewód pękł. patrze pod spod i zgadza sie moja teoria.
i moje pytanie jest takie: czy jeżeli zamiast tych stalowych przewodów wsadzę gumowe to będzie ok?? zrobił ktoś takie?? bo ja mam wątpliwości i szukam rady.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:20 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Po mojemu będzie dobrze
Ale po naszemu to odsyłam Cię do przywitalni, przeczytania regulaminu i porządnego przywitania się na forum ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 21:51
Posty: 321
Miejscowość: Maszewo
Spokojnei mozesz dac gumowe i beda dzialac

_________________
Nexia GSi c20xe sztuk dwie
2.0 16v c20xe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
to wiem ze bedzie dzialac tylko jak dlugo?? nie spuchna przewody??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:52 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Część przewodów, tuż za pompą, a później jeszcze jest z metr przed listwą jest wąż i działa ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
no masz racje kolego tylko te przed listwa są grube, a ja mam na myśli te przezroczyste białe albo takie błękitne, one niby są zbrojona jakaś siatka. będzie działać. zmienię całość i nie będę się martwił. dzieki za rade :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 21:02 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Ale tuż przy pompce jest fragment i daje radę :D jakbyś założył taki wąż na całej długości jak ten przy pompce to sądzę że by długo wytrzymały ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 21 Sty 2011, 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
to super. już od dawna się miałem zabrać się za te przewody. tuz po swapie. ale czasu brakło, zima przyszła i myślałem ze do wiosny przejeżdżę, ale nie... a teraz muszę :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 22 Sty 2011, 02:32 

Rejestracja: 28 Gru 2010, 00:09
Posty: 160
Miejscowość: Jarosław
Kubiak napisał(a):
no masz racje kolego tylko te przed listwa są grube, a ja mam na myśli te przezroczyste białe albo takie błękitne, one niby są zbrojona jakaś siatka. będzie działać. zmienię całość i nie będę się martwił. dzieki za rade :)

nie chcę ci psuć humoru, ale tymi przewodami co napisałeś to możesz spuszczać paliwo na parkingu a nie zasilać silnik, rozwiązanie śmieszne i ekstremalnie tymczasowe. Napewno sugerowałeś się maluchem tam jest takim przewodem puszczone paliwo do silnika ale w maluchu pompka jedynie ssie robiąc nieduże podciśnienie, a w nexi masz pompkę paliwową która robi ciśnienie 3,5 bara. Jeśli chcesz zmieniać całe przewody to ja polecam kupić nowe oryginalne lub załatać wyciek (najszybciej) tylko musisz użyć wężyka dedykowanego do paliwa jak takowy zobaczysz z profilu to będziesz wiedział dlaczego zwykłe te czarne nie zbrojone puchną i pękają (własne doświadczenia) a nie mówiąc o tych przezroczystych. Co z tego że zbrojony jak po chwili stwardnieje jak skała i pęknie od kamyka. Polecam załatać odpowiednim wężem wyciek ja tak zrobiłem i jeżdżę już rok i nic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 23 Sty 2011, 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
te przewody maja wytrzymałość do 20 barów i -25stopni. wczoraj wieczorem założyłem te przewody, auto mi potrzebne, może będzie trochę dłużej bo wpuściłem przewody w grubszy waz. zrobiłem mu powlokę ochronna i powinien być :)
janexij a gdzie kupiłeś ori przewody?? dajcie jakieś namiary bo nie moglem nigdzie znaleźć, a jak pytałem się po sklepach to mówili ze nie maja czegoś takiego :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 23 Sty 2011, 12:47 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
Kubiak napisał(a):
te przewody maja wytrzymałość do 20 barów i -25stopni. wczoraj wieczorem założyłem te przewody, auto mi potrzebne, może będzie trochę dłużej bo wpuściłem przewody w grubszy waz. zrobiłem mu powlokę ochronna i powinien być :)
janexij a gdzie kupiłeś ori przewody?? dajcie jakieś namiary bo nie moglem nigdzie znaleźć, a jak pytałem się po sklepach to mówili ze nie maja czegoś takiego :oops:

Na płynach do spryskiwaczy z Lidla jest napisane że nie zamarzają przy -60st C , wierzysz w to? ;)
Ja nie kupowałem oryginalnego węża bo nie uważam go za jakieś bóstwo, kupiłem zwykły wąż do paliwa który wyglądał jak ten oryginalny guma/zbrojenie/guma.
Takie przewody jak Ty mówisz to mamy zastosowane w ciągnikach, gdzie pompa zaciąga paliwo z baku z lekkim podciśnieniem i faktycznie nie podważam, bo na mrozie wytrzymują, ale z tym ciśnieniem to ciekawe jak długo potrzymają :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 23 Sty 2011, 19:18 

Rejestracja: 28 Gru 2010, 00:09
Posty: 160
Miejscowość: Jarosław
http://www.hdmot.pl/index.php?k577,przewody-paliwowe
http://www.potak.com.pl/oferta.php?srch ... d+paliwowy
http://moto.allegro.pl/waz-wezyk-wtrysk ... 21584.html
Ja jak potrzebóję czegoś to w rzeszowie jest sklep http://www.fox.rzeszow.pl/ praktycznie wszystko mogą sprowadzić o ile nie mają na stanie, ja kupuje na miejscu bo nie mam daleko ale też wysyłają kurierem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 23 Sty 2011, 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 17:10
Posty: 233
nie wiem jakie teraz są stosowane materiały,ale ja mam złe wspomnienia z poprzednich samochodów(trabanty,maluch)gdzie stosowałem przezroczyste,igielitowe rurki. Po pewnym czasie traciły elastyczność.Można je było wręcz łamać.

_________________
zielony sedan GL w gazie z 97' przejechał: ćwierć miliona ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 23 Sty 2011, 23:58 

Rejestracja: 10 Lis 2010, 22:59
Posty: 409
Miejscowość: Bieszczady
Przezroczysty wąż się nie nadaje. Założyłem i nie da się go ścisnąć, aby paliwo nie uciekało (za sztywny jest). Kup gumowy paliwowy przewód zbrojony. 6 albo 8. już nie pamiętam.

_________________
Zielono ruda :P Nesia. 1,5l, 8v z wtryskiem podtlenku LPG 2 gen.
Przebieg 280k i wciąż rośnie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: przewody paliwowe
PostWysłany: 24 Sty 2011, 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2010, 12:39
Posty: 77
Miejscowość: Zagórz
w takim razie w najbliższym czasie kupie te gumowe albo ori przewody, zobaczę jak będzie z funduszami, auto i tak będę rozbierał, wymieniał drzwi i malował :) z 2 miesiące może wytrzyma:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 2   [ 17 posty(ów) ]
Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz