Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 12 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło... ??
PostWysłany: 30 Sty 2011, 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, 11:13
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Samochód:: Audi A4 B5 Avant 1.8T 150HP
Witam,
Na wstępie mówię że uszczelkę pod głowicą robiłem w lutym 2010r, od tego czasu przejechałem 30tys. km, od września 2010r po wymianie czujnika cieczy chłodzącej zauważam ubytek płynu chłodzącego, natomiast nie zauważyłem nigdzie wycieku ani z pod czujnika ani z żadnego z węży ani nigdzie indziej. Na 3000km (jeżdzę bardzo dużo ponad 100km dziennie) dolałem ok 1,2l płynu chłodzącego, rano kiedy odpalę silnik i pochodzi z 5 minut jak odkręcam korek oleju jest lekkie masło na korku, jak już silnik się zagrzeje to później masłą nie ma tylko jak odpalę zimny silnik i kilka minut pochodzi. Czy to może być uszczelka? Czy lekki niezauważalny wyciek? Czy może płyn chłodniczy też paruje? Dymi z rury parą porównywalnie z innymi samochodami nie dymi bardzo ale zauważalnie szczególnie na zimnym i po większym dodaniu gazu ale na rozgrzanym też dymi jednak troszkę mniej.
Od kilku dni co zaczęły się mrozy ok -10 nexia odpala przerywając chyba na 3 garki przez 40 sek pali na 3 gary a później jest ok, czasem przez 5 sekund tak jest a czasem w ogóle, miesiąc temu jak było -18 czegoś takiego nie miałem. Świece i kable wymieniane 15 tys km temu więc nie wiem. Mam sekwencję LPG. Ale wracając do tematu uszczelki i płynu. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

_________________
Nexia 1.5 8V 79KM + Sekwencja LPG Stag300-4 PLUS
233kkm i wciąż rośnie;)
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 30 Sty 2011, 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 17:10
Posty: 233
gdy już rozgrzany silnik mieć będziesz,przełącz na benzynę(bo wiadomo że w gazie woda doskonale się rozpuszcza) i podstaw pod wydech coś zimnego np.klucz jakiś. Jeśli pokryje się skroplinami,to normalne.Jeśli kapać,wręcz ciec woda będzie,to chyba już wiesz gdzie znika ci płyn. Mi przy +15 na dworze z klucza lała się woda i masełko też pojawiało się i znikało.

_________________
zielony sedan GL w gazie z 97' przejechał: ćwierć miliona ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 31 Sty 2011, 14:20 

Rejestracja: 28 Gru 2010, 00:09
Posty: 160
Miejscowość: Jarosław
jeżeli zmieniałeś uszczelkę niedawno to czasami głowica mogła ci pęknąć, ja jak tak miałem to ciśnienia nie pchało do zbiorniczka ale na zimnym silniku palił na 3 gary dopiero jak wypluł wode to łapał na 4. Jak ściągniesz głowicę to dobrze obejrzyj uszczelke jak wygląda jeżeli to ona szkodzi to będziesz widział gdzie puszczała jeśli uszczelka dobrze trzymała to poszła głowica.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 02 Lut 2012, 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
Odkopałem, bo ostatnio zauważyłem podobne objawy. Z wydechu cieknie jakaś ciecz i pod korkiem zrobiło się masło. Płynu nie ubyło (na pewno nie tyle, żeby dało się to zauważyć). Uszczelkę pod głowicą robiłem dokładnie 2 lata temu (10tys. km przejechałem od tamtej pory). Dodam, że z rury nie dymi jakoś szczególnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 02 Lut 2012, 12:20 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010, 19:22
Posty: 12190
Samochód:: autíčko
To może być uszczelka ale nie musi...

Czy jak silnik się rozgrzeje to telepie go na boki czy nie? Jeśli telepie to niedobrze, ale to też nie oznacza jednoznacznie ze padła UPG...

Najlepiej bedzie jak zmierzysz sobie ciśnienie kompresji na cylindrach, jak wyjdzie wszedzie równo to płyn raczej ucieka gdzies bokiem a telepka jest wynikiem problemow z układem zapłonowym, bądz paliwowym. Jeżeli na którymś cylindrze będzie znacząco mniej to znaczy że gdzieś jest nieszczelność (padnięta uszczelka, walnięta głowica).

Jak nie masz urządzonka do pomiaru to podjedz do jakiegos mechanika za 20zł ogarnie temat...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 03 Lut 2012, 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
Właśnie przejechałem 150km i pod korkiem sam olej. Przed wyjazdem zalałem płyn chłodniczy do kreski, żeby dokładnie zobaczyć czy ubywa ale jest ok. Mam na razie nadzieję, że to był tylko efekt temperatur a nie uszczelki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
Za to u mnie z rury dyyymi strasznie zwłaszcza na gazie i w minusowych temperaturach tak na biało...

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2010, 04:32
Posty: 1424
Miejscowość: Puławy
Samochód:: Daewoo Nexia 1,5 8V
A ubywa Ci płyn?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 12:20 

Rejestracja: 12 Lis 2010, 22:39
Posty: 2055
Samochód:: ......
mirek19934 napisał(a):
Za to u mnie z rury dyyymi strasznie zwłaszcza na gazie i w minusowych temperaturach tak na biało...

pewnie dlatego że spalasz węglowodory a efektem spalania węglowodorów jest woda, która momentalnie skrapla się w takich temperaturach, ale przecież mogę się mylić bo to wiedza ze szkoły średniej :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 12:31 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2010, 12:32
Posty: 6214
Miejscowość: Włocławek
Samochód:: Civic EJ6 D15Z8/Z6 VTEC
mirek19934 napisał(a):
Za to u mnie z rury dyyymi strasznie zwłaszcza na gazie i w minusowych temperaturach tak na biało...

to normalne, rozejrzyj sie to nawet wiele nówek aut tak ma ;-)

_________________
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage



Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasami naprawdę aż ciężko ich wyprzedzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 12:45 
Gold Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2010, 19:22
Posty: 12190
Samochód:: autíčko
Nie srać żarem! Jak jeździ nexia to jeździć! Jak przestanie to się zainteresować ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Uszczelka pod głowicą? Ubytek płynu chłodzącego..Masło..
PostWysłany: 04 Lut 2012, 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2011, 19:43
Posty: 4539
Miejscowość: Rzeszów -Lubaczów
Samochód:: Vectra GTS oraz Astra F 1,6 + LPG
stefanbat napisał(a):
A ubywa Ci płyn?


tak na miesiąc z centymetr ubędzie ze zbiorniczka tj około 400 ml może gdzieś cieknie przy reduktorze albo uszczelka... :roll:

A ja lubie żeby wszystko bylo perfekt :D nawet moja dziewczyna mówi że jestem przewrażliwiony na temat samochodu bo jak ostatnio jechaliśmy to kazałem jej nogą trzymać schowek w desce rozdzielczej bo lekko stukał a jak przyjechalismy to od razu przestawiłem na mocowaniach i przestało pukać ;D

_________________
Image
Japonia, dobra i niedroga, jeździ aż odpadnie podłoga


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 12 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz