Zmień rozmiar czcionki


Zamknięte forumWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 8 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 14:19 

Rejestracja: 07 Gru 2010, 14:18
Posty: 4
Witam,

Niestety jestem zmuszony pożegnac się ze swoimi lampami. W nexi strzelił mi rozrząd i chyba nie ma sensu już w nią inwestować.

W związku z tym sprzedaje Bi Xenony soczewkowe z ringami CCFL. Cena podana na allegro 699zł nie pokrywa mojego wkłady finansowego w te lampy który wyniusł lekko ponad 1000 zł.

Zapraszam na aukcję:
http://allegro.pl/nexia-bi-xenony-soczewkowe-z-ringami-i1357607580.html

Zapraszam także na inne moje aukcje na których między innymi sprzedaje koła od Nexii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 14:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 09:42
Posty: 23155
Miejscowość: Lublin
Samochód:: Sedan na czarnych blachach :)
kolego, a jak z homologacja - przeglądem? ;)

_________________
Image Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 15:03 

Rejestracja: 07 Gru 2010, 14:18
Posty: 4
Są to lampy składane więc nie posiadają homologacji.

Na wszelki wypadek lepiej zatrzymać oryginalne lampy gdyby się na przeglądzie czepili, mnie ostatnio normalnie przepuścili przyjmując że są to lampy homologowane.
Przy rutynowych kontrolach drogowych policja też nie miała mi nic do zarzucenia. Celowo załozyłem żarniki o barwie 4300K, nie rzucają się w oczy tak bardzo jak wyższe temperatury barw.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 15:10 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 08:15
Posty: 14060
Miejscowość: WPI
Samochód:: Skoda Bosto vel Rumun
No nie...spisujesz nexię na straty przez pęknięty rozrząd?
Szkoda - bo z tymi lampkami i felgami pewnie nieźle się prezentowała...

_________________
Image
Zaliczone zloty nexia.pl
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Swaderki 2007, Wiele/Borsk 2008, Ślesin 2009, Ślesin 2010, Lublin 2011, Gorzewo 2012, Warka 2013,Warka 2014,Warka 2015, Warka 2016


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 15:33 

Rejestracja: 07 Gru 2010, 14:18
Posty: 4
Nexia została przekazana szwagrowi, który ma sobie ją wyremontować więc na straty nie pujdzie. Zresztą mam tak wielki sentyment do tego samochody że chyba nie był bym w stanie oddac go na złom.

Ja musze niestety odzyskać choć małą część włożonych w Nexie pieniędzy. Bo jeździć czymś trzeba, a że rodzina się powiekszyła musiałem zakupić kombi. I tu niestety chyba trzeba powiedzieć że czas już chyba troszeczke dać sobie na luz z tuningiem. Napewno nie bedzie już gleby, a tą z nexii będę zawsze wspominał. Do dwóch porodów jechałem z żona Nexią. I za karzdym razem słyszałem, że jedzie ostatni raz moją taczką :D .

Ohhh można by opowiadac i opowiadać.... ważne że Nexia została w rodzinie i zawsze mogę się przejechać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 07 Gru 2010, 15:54 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2010, 08:15
Posty: 14060
Miejscowość: WPI
Samochód:: Skoda Bosto vel Rumun
Hehe :D Że też się dziecko po drodze nie wysypało, jak do tego porodu na glebie jechałeś :D

Załóż może temat w powitalni, to może poprzenosimy posty nie na temat i rozwiniemy dyskusję, a tu zrobimy porządek, bo nas admin zruga :)

_________________
Image
Zaliczone zloty nexia.pl
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Swaderki 2007, Wiele/Borsk 2008, Ślesin 2009, Ślesin 2010, Lublin 2011, Gorzewo 2012, Warka 2013,Warka 2014,Warka 2015, Warka 2016


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII
PostWysłany: 09 Gru 2010, 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2010, 00:15
Posty: 20
Miejscowość: Wrocław
ile za same lampy??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: [S]lampy Bi Xenon z soczerwkami i ringami do NEXII-sprzedane
PostWysłany: 10 Gru 2010, 09:26 

Rejestracja: 07 Gru 2010, 14:18
Posty: 4
Co rozumiesz przez same lampy ? bez zapłonników do xenonów i żarówek ?

Soczewki i Ringi są integralną częścią lamp.
Bez zapłonników do ringów nie będą Ci świecić ringi.

Soczewki są wyciągnięte z rozbitych lamp od mercedesa, a co za tym idzie zastosowane żarniki xenonowe są typu D2S.
Standardowo w Nexii masz H4 więc jeśli masz hid'y H4 nie będą Ci one pasować do tych lamp.

Nie ukrywam, że zależy mi na sprzedaniu tych lamp aby odzyskać choć część włożonych w nie pieniędzy.
Otwarty jestem na propozycje cenowe chodź zaznaczam, że ta cena w porównaniu do poniesionych przeze mnie kosztów jest już bardzo niska:

zestaw Hid 199 zł
2 zapłonniki do ringów 70zł
2 ringi CCFL 60zł
soczewki wraz z całym osprzętem i nakładkami 180zł
polerowanie lamp 200 zł
lampy od nexii 200 zł

wychodzi około 900 zł bez robocizny (przerobienie odbłyśnika - dostosowanie go do montażu soczewki, przerobienie obudowy lampy tak aby się zmieściła soczewka i jeszcze miała miejsce na regulacje, montaż wszystkiego, dostosowanie elektryki lampy tak aby po włączeniu świateł drogowych nadal było podawane napięcie na żarnik i jednocześnie na elektromagnes podnoszący przesłonę żarnika, standardowo w żarówkach h4 przełączając z mijania na drogowe zasilane jest tylko włókno drogowych) Wszystko działa jak w seryjnych lampach - możemy jechać na samych ringach i mrugnąć drogowymi itp.

Światła można regulować tak jak standardowe w 2 poziomach. Bi xenony mają system tak zwanego doświetlania pobocza, technicznie wygląda to tak:

każdy bi xenon ma przesłonę o takim kształcie:
Image

Prawidłowa regulacja lamp polega na tym aby wewnętrzne części przesłon ustawić na tej samej wysokości co wygląda tak:
Image

Dzieki temu nie oślepiamy nikogo kto jedzie z naprzeciwka i mamy bardzo dobrze doświetloną prawą stronę jezdni/pobocza.


Niestety mam zablokowana możliwość wysyłania wiadomości prywatnych (chyba jestem zbytnim świeżakiem na tym forum). Dlatego proszę wszytskich przesyłających mi wiadomości prywatne o kontakt na maila:
azborowski@wi.ps.pl


Sprzedane


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Zamknięte forumWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 8 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 85 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz