Zmień rozmiar czcionki


Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 2 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: [S] Nexia 1,5GL HTB 5d, sporo części mechanicznych nowych
PostWysłany: 08 Lip 2015, 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2010, 02:58
Posty: 54
cześć,

przyszła pora na moją Nexię, więc poniżej opis co i jak, może się komuś przyda do połatania i polatania lub wykręci sobie z niej co tam potrzeba.

1,5GL HTB 5d, 1996r, ok. 200tys. km. U mnie jest w tzw. drugich rękach (wcześniej właścicielami byli ojciec i syn)

Jeżdzę nią tylko w weekendy, a od ostatniej soboty stała się trzecim autem, więc teraz raczej nie będzie używana.

Sprzedaję tylko w całości. Mogę dorzucić bagażnik dachowy - mnie woziła na nim deskę windsurfingową na Hel:)

Przegląd jest do sierpnia, ubezpieczenie do 17.07 (I rata), ale zdecydowanej osobie zapłacę drugą do stycznia (jedynie 240zł;)

Auto opisywałem na forum tutaj: http://forum.nexia.pl/viewtopic.php?f=8&t=602

Do tego, co było wymieniane w opisie w linku powyżej doszły w zeszłym roku (jakoś przed przeglądem więc pewnie w lipcu/sierpniu):
1) wymienione kompletnie hamulce z tyłu (nowe bębny, szczęki i co tam trzeba + przejrzane przewody, jeden dorobiony
2) wymienione tarcze z przodu (nowe)

Trochę ponad rok temu:
3) wymienione amortyzatory z tyłu (nowe Kayaba)
4) nowy akumulator z Norauto (chyba jeszcze ma resztki gwarancji)

Wszystkie inne drobne mechaniczne rzeczy robione na bieżąco - auto ma geometrię, drążki kier. sprawne, łączniki stabilizatora też; nie dymi; nie rzęzi, tłumiki ok, pokazuje ile jedzie i ile zostało paliwa

Auto przejechało od tamtej pory kilka tysięcy kilometrów i mechanicznie jest ok. Pali, rusza, żwawo śmiga i hamuje. Nie bierze oleju.

Teraz co jest nie tak:
- trzeba by Nexii założyć jakieś letnie kapcie - proszą się o wymianę
- olej trochę się sączy tu i tam pod maską, ale nie kapie i nie ubywa między wymianami
- rdza - w tylnych błotnikach są już dziury, zaklejone powertapem, żeby nie było ostrych krawędzi;) poza tym dookoła całego auta tej rdzy się trochę znajdzie, ale na ostatnim przeglądzie strukturalnie jeszcze było ok i w razie potrzeby jest do czego spawać

_________________
Nexia 1.5 GL (5d htb)
Image
strona auta: Daewoo Nexia 1.5 GL "BANAN"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: [S] Nexia 1,5GL HTB 5d, sporo części mechanicznych nowyc
PostWysłany: 08 Lip 2015, 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2010, 02:58
Posty: 54
gdyby ktoś chciał, mam też w garażu nowe sprzęgło do nexii - dostałem kiedyś od jednego z forumowiczów jak pozbył się swojej nexii, ale nie miałem potrzeby instalować.

i opony zimowe też mam, ale nie pamiętam w jakim stanie - w tym roku zimy w mieście nie było, a i w zimie zrobiłem może 1,5-2 tys. km, więc nie zakładałem.

_________________
Nexia 1.5 GL (5d htb)
Image
strona auta: Daewoo Nexia 1.5 GL "BANAN"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 2 posty(ów) ]


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

projekty kuchni warszawa szafy stolarz