Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 1 post ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: [S] Nexia GL 1997, wersja prawie terenowa 1500zł
PostWysłany: 25 Lip 2018, 13:42 

Samochód:: Nexia GL 1997 benzyna
Witam :-)

Niestety, czas mija i po 10 latach muszę się rozstać z moją Nesią. Jeszcze jest zarejestrowana, ma przegląd i ubezpieczenie, ale wymaga więcej troski, niż ja jestem gotowa jej zapewnić.

A więc, do rzeczy: jestem z Gdańska
Daewoo Nexia 1,5 GL sedan, srebrny metalik (genialny kolor!), rok 1997, przebieg 226 tys km, benzyna, bez gazu, silnik 1495cm3, pali 10-11l/100km w mieście, na trasie 8l/100km. Ma hak, stoi na oponach zimowych, ale jeszcze są letnie. Okna i drzwi otwierane ręcznie, nie ma klimatyzacji.
Pali bez problemów, co jakiś czas nią jeżdżę, by podładować akumulator.
Z tyłu ma wstawione sprężyny od Opla Astry, dzięki czemu nie haczy ogonem po dziurach.

Jestem trzecia w kolejce właścicieli. Samochód zawsze stał pod chmurką, nigdy w nim nie palono, ale pies jeździł, więc sterylnie czysty nie jest.
Jeździłam nią po Skandynawii i północno-zachodniej Rosji

Problemy: fotele z przodu wytarte (już tak kupiłam 10 lat temu), tapicerka do wymiany lub naprawy, jednak są bardzo wygodne.
Niestety, rdza coraz bardziej gryzie. Co prawda widziałam samochody bardziej zardzewiałe, były już 2 razy bardzo poważne interwencje blacharza, ale... Do wymiany nagrzewnica, bo słabo grzeje, ale grzeje (nowa ok 200 zł na Allegro), rura wydechowa chwilowo wisi na drucie, ale to akurat jest drobiazg. Uszczelki drzwi i bagażnika szczelne, ale nie wyglądają ładnie. Radio się do niczego nie nadaje.

Jest nieco zamieszania z kluczami po serii wymiany zamków, wkładek, gubieniu i dorabianiu kluczy, skutek jest taki, że są 3 komplety, w komplecie są po 2 klucze, ale w 2 kompletach sznurek musi być długi, bo niestety te dorobione mają swój transponder, przez co bywa, że immobilizer czasem głupieje i nie pali.

Cięgła zamków z przodu są do zrobienia, bo strasznie ciężko chodzą.

Po solidniejszym podczepieniu rury wydechowej, samochód spokojnie może pojechać na drugi koniec Polski na własnych kołach.

Podczepiam stronkę z kilkoma zdjęciami:
http://isp11195.easyisp.pl/nexia/index.htm

Pozdrowienia :-)
Basia

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 1 post ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości