Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nexia 1.5GL Nazira
PostWysłany: 02 Gru 2017, 19:12 

Samochód:: Nexia 1.5GL
Witam. Pisałem już to w poście powitalnym ale przypomnę: Nexia 1996, 1.5 8V, 109400km. Krajowa, pewna. Dlatego nie mam zamiaru z nią rozstawać ale trzeba chyba trochę ją "podrasować". Nie mówię o jakimś mocnym tuningu do wcale tego nie potrzebuję, chciałbym tylko poprawić komfort użytkowania. Do tej pory jedyne co doinwestowałem w auto (przez 9 miesięcy 9tys. km) to nowy aku, założyłem centralny z pilotem - działał świetnie ale do czasu, niedawno mi padł podejrzewam centralkę :( , zmieniłem też przednie głośniki i radio bo ten zestaw co był to masakra... W najbliższym czasie chcę dołożyć wspomaganie kierownicy, zrobić zawieszenie tył bo trochę buja, podkleić na nowo podsufitkę bo oryginalna odchodzi. Wiem że pewnie gdzieś to wszystko już na forum było ale może tak dla rozruszania forum ktoś zechce "wdać się w dyskusję" i pogadać jeszcze raz jak do tego co planuję zrobić podejść. Interesują mnie przede wszystkim:
1.czy da się bez problemów założyć wspomaganie kierownicy i z jakich modeli podejdzie bez przeróbek.
2.Czy ktoś wyciągał podsufitkę - gdzie mocowana itd żeby nic nie połamać.
3.jakie sprężyny / amory na tył. ma być dobrze ale nie przesadnie drogo.
4. Czy tłumik końcowy z alle... za 50-60 zł jest coś wart?
Będzie mi miło jeśli ktoś znajdzie chwilę i ochotę na pomoc w doprowadzeniu tego pojazdu do zadowalającego stanu. Zdjęcia auta dam w najbliższych dniach :)

Temat postu: Re: Nexia 1.5GL Nazira
PostWysłany: 04 Gru 2017, 22:51 
Awatar użytkownika

Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
1. Da się ;) Robiłem to w swojej Nexii. Maglownica może być z Nexii, Lanosa, Kadetta, Astry, Espero, Vectry. Pompa wspomagania z Nexii (nie wiem jak z innymi), zbiorniczek i przewody z Nexii. Najlepiej wyciągnąć całość z innego wozy ;) Temat do ogarnięcia na parkingu pod blokiem :D

PostWysłany: 06 Gru 2017, 10:10 
Gold Member
Awatar użytkownika

Miejscowość: CW
Samochód:: Daewoo Nexia 1.5 8v bordowy sedan
2. Musisz zdjąć plastiki z przednich słupków (są wciskane także z wyczuciem szarpać i zejdą). Odkręcić wszystkie rączki i zdjąć. Lampke z podsufitki wyjąć i odłączyć. Z tyłu masz plastikową listwe którą też musisz z wyczuciem wyszarpać i jak dobrze pamiętam to jeszcze plastiki z środkowych słupków trzeba zdjąć, bedziesz musiał odkręcić pasy. Tylnych plastików nie musisz zdejmować, mi przynajmniej udało się bez ich zdejmowania.

PostWysłany: 11 Gru 2017, 09:32 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chełm-Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia 1.5 8v SEDAN :)
3. Ma być seria, czy planujesz ją lekko obniżać? Chcesz bardziej komfort czy może być twardziej? ;) To jest kluczowe do tego aby Ci coś doradzić.
4. Pokaż jaki tłumik... seria czy coś głośniejszego?

PostWysłany: 12 Gru 2017, 21:33 

Samochód:: Nexia 1.5GL
Jeśli chodzi o zawieszenie to chciałbym tylko żeby trochę mniej bujało - szczególnie tył, żeby w zakrętach trzymał się troszkę lepiej. Absolutnie nie zależy mi na obniżaniu no i koszty też są istotne. Tłumik? Np.: http://allegro.pl/tlumik-koncowy-daewoo ... 50189.html i też ma być raczej cicho niż głośno :) Generalnie idę bardziej w stronę oryginalnego wyglądu niż tuningu.
Rozumiem że wspomaganie z 16v bez problemu podejdzie do 8v? mam już takie upatrzone.

PostWysłany: 12 Gru 2017, 22:12 
Awatar użytkownika

Miejscowość: woj. dolnośląskie
Samochód:: Daewoo Nexia, 1.5 8V, GL+, Sedan
nazir napisał(a):
Rozumiem że wspomaganie z 16v bez problemu podejdzie do 8v? mam już takie upatrzone.

Tak. We wspomaganiach były dwie wersje obiegu oleju i umieszczenia zbiorniczka płynu w zależności czy wersja z ABS czy bez. I będziesz jeszcze potrzebował dłuższy pasek klinowy (to w sumie można by było nowe)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 6 posty(ów) ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość