Zmień rozmiar czcionki

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 8 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: moja nexia :) krotka historia remontowa
PostWysłany: 11 Cze 2015, 21:15 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chełm / Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia ( RUDA )1.5 8V + sekwencyjny LPG
Witam wszystkich po przerwie :)

Jak pewnie wiecie od 2012 roku śmigam sobie Nexia , którą nazywam Ruda :). Imię wzięło się z tego ze gdy ją kupowałem to był piękny zachód słońca nad Warszawą i jej lakier wyglądał jakby był rudy :). Tak jeździłem i powoli ja naprawiałem . Samochód kupiłem za 2200 zł . Dodatkowo zamontowałem sekwencyjny gaz STAG 4 za kolejne 2 tys. Na pierwszy ogień wymieniłem olej w silniku oraz rozrząd . Jak ją kupowałem to miała czarne warszawskie blachy i przebieg 82 tys km . W późniejszym czasie okazało się , że do roboty są hamulce , przewody paliwowe , klocki . Wszystko zostało naprawione , dostała miedziane przewody paliwowe , nowy tłoczek do hamulców i nowe klocki . Gdy pojechałem na przegląd techniczny okazało się , że do roboty również jest zawieszenie oraz po raz drugi hamulce. Oczywiście zająłem się tym od razu i dostałą praktycznie nowe zawieszenie ( 4 amortyzatory, z przodu olejowe niemieckiej formy Sachs oraz z tylu gazowe Kayaba, nowe oryginalne 2 kolumny Macphersona , wszystkie końcówki nowe , dodatkowo zregenerowane na nowo praktycznie całkowicie hamulce, nowe 2 sprężyny z przodu , dostała nowy olej do skrzyni biegów , wybierak skrzyni biegów również jest nowy . Płyn hamulcowy też nowy ) Remont robiłem pod Lublinem w takim zaprzyjaźnionym serwisie . Koszt to jak na ironie losu kolejne 2 tys . Tak jeździłem szczęśliwie do czasu gdy pewien koleś mi nie skasował lewego boku w samochodzie ( lewy błotnik , drzwi i tylny błotnik , zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy ) . Miało to miejsce dosłownie koło mojego domu na wiejskim skrzyżowaniu. Na szczęście szkoda nie była z mojej winy . Rzeczoznawca wycenił to jako szkoda całkowita . Po otrzymaniu odszkodowania zacząłem kupować części . Po naradzie z tatą doszliśmy do wniosku , że jak już będziemy likwidować szkodę to wyeliminujemy jeszcze rudego nie przyjaciela . Ostatecznie kupiliśmy lewe jak i prawe drzwi , nadkola tylne , lewy przedni błotnik , zbiorniczek od spryskiwacza , progi , tylną wycieraczkę bo stara odpadła w dniu kupna :p Wycieraczka trafiła się za dobre pieniądze fabrycznie nowa w oryginalnych foliach daewoo . Po zgromadzeniu wszystkich części zaprowadziłem Nexie do Chełma do Pana Korniejuka ( magika ) :) Niestety naprawa okazała się nie tania ale nie żałuje ani złotówki bo wiem że została zrobiona na prawdę porządnie . W ostateczności gdy odbierałem Nexie z serwisu okazało się , że do roboty były również podłożnice , pas tylny , pas przedni . Wszystko zostało pospawane i naprawione :) . Dodatkowo została praktycznie cała na nowo całkowicie polakierowana za wyjątkiem maski i dachu . Do zwieńczenia dzieła kupiłem czarne kołpaki które fajnie się prezentują . Obecnie mam przejechane 120 tys km ;). Na pewno o jakiś tam rzeczach zapomniałem napisać które jeszcze wymieniałem ale skleroza moja nie boli ;). Zdjęcia można zobaczyć na moim instagramie i na Facebooku . Linki poniżej :) ( bądź jeśli kto będzie chciał to mogę podesłać na PW :)
ps. Zaraz jeszcze na instagram wrzucę parę zdjęć Rudzielca :)
Pozdro ;)
https://www.facebook.com/mbataszew
https://instagram.com/michal19505/

Temat postu: Re: moja nexia :) krotka historia remontowa
PostWysłany: 16 Cze 2015, 14:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Chełm-Lublin
Samochód:: Daewoo Nexia 1.5 8v SEDAN :)
No proszę proszę, widać kochasz ją niezmiernie bo włożyłeś w nią kupę kasy, czasu i pracy :) Pan Korniejuk (a raczej bracia) ;) to i moją Nexią już zajmowali się kilka razy, faktycznie dobrze robią :) Musimy się kiedyś styknąć i zrobić jakiś spocik lubelski 8-)

PostWysłany: 19 Cze 2015, 01:53 
Awatar użytkownika

Bardzo chętnie jeśli chodzi o spocik lubelski :) . Teraz będzie wiecej wolnego czasu to jak najbardziej można coś zorganizować ;)

PostWysłany: 19 Cze 2015, 08:09 
Administrator
Awatar użytkownika

W Chełmie często bywasz? ;)

PostWysłany: 19 Cze 2015, 14:17 
Gold Member
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
Na zlot dawaj! ;)

PostWysłany: 19 Cze 2015, 15:45 
Awatar użytkownika

W Chelmie teraz ostatnio czesto bywam . Bede w poniedzialek w Chelmie do czwartku :) a do zlotu to mysle nad tym aby przyjechac :)

PostWysłany: 19 Cze 2015, 15:52 
Gold Member
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bytom
Samochód:: Daewoo Nexia GLE 97' 1,5 8V
to wpłacaj kase 20 zł to nie dużo a z Twojej okolicy bodajże 3 auta bedą jechać :P

PostWysłany: 19 Cze 2015, 18:40 
Administrator
Awatar użytkownika

Joo Joo tofel dobrze gaduu :D dawaj dwudziestaka na zlota i jaduu na 4 nexie z lubelskiegooo :icon23: toć to zagłebie dełu ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 8 posty(ów) ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości